Dzisiaj Sąd Rejonowy w Sierpcu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 40-letniego sprawcy śmiertelnego wypadku. Kierowca BMW, będą w stanie nietrzeźwości zderzył się z motocyklem. W wyniku zdarzenia 48-latek zmarł na skutek poniesionych obrażeń.
W sobotę ok. godz. 19 w Gorzewie gmina Sierpc na drodze W560 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 40-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego kierując samochodem osobowym marki BMW na prostym odcinku drogi podczas manewru wyprzedzania kolumny pojazdów zderzył się z prawidłowo jadącym kierującym motocyklem. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń 48-letni mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia.
Jak ustalili policjanci, kierujący BMW znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie na urządzeniu wykazało 3,5 promila alkoholu w organizmie. 40-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.
Dzisiaj Sąd Rejonowy w Sierpcu przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
Za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 16 lat pozbawienia wolności.
Niestety, pomimo wielu apeli i wysokich kar za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, wielu kierowców decyduje się na tak skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie, lekceważąc tym samym obowiązujące przepisy oraz bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Jak dobitnie pokazuje sytuacja z minionego weekendu , alkohol bardzo często bywa przyczyną tragicznych zdarzeń, w których giną ludzie.
Asp. Katarzyna Krukowska
Więcej wiadomości z Mazowsza

CBŚP i SG zlikwidowały nielegalną fabrykę papierosów. Magazyn na terenie powiatu wołomińskiego. Straty Skarbu Państwa sięgają 35 mln PLN

Podrobiony alkohol i papierosy ukryte na terenie powiatu wołomińskiego

Niedawno zdał egzamin, a już stracił prawo jazdy

Stracił ponad 28 tys. euro – ostrzegamy przed oszustami

Jechał quadem po wale przeciwpowodziowym

Miał prawo jazdy od czterech miesięcy – stracił je na trzy

Uwaga na dzikie zwierzęta na drogach. Kolejne niebezpieczne zderzenie z łosiem

Pożar zabudowań gospodarczych w Ostrówku

Uciekając, pomachał policjantom. Nie sądził, że skończy za kratkami

Użyła znalezionej karty płatniczej, usłyszała 17 zarzutów

Trzy pojazdy zderzyły się na trasie ekspresowej S8

Terytorialsi 5MBOT pokonali płonący tor napalmowy

Kolizja na ul. Wołomińskiej w Ciemnem. Dwa pojazdy osobowe zderzyły się na lokalnym odcinku drogi

Kolizja na trasie S8 w Zielonce. Ranny motocyklista po zderzeniu z autem osobowym
