Sobota, przed siódmą rano. Na parking przy urzędzie Miasta Marki podjeżdżają pierwsze auta. Mieszkańcy, którym niestraszny poranny chłód, przywożą elektroodpady i zużyte baterie.
[...]
Zapewnienie mareckim zwierzakom odpowiedniej opieki związanej z ich bezpiecznym odłowieniem oraz zapewnieniem usług weterynaryjnych od dawna jest priorytetem. Przez kilka lat Marki współpracowały
[...]
„Zadbaj o swój kawałek nieba” – to hasło kampanii społecznej Ministerstwa Środowiska. Za nieodpowiednią jakość powietrza w naszym kraju odpowiada przede wszystkim ogrzewanie
[...]
Stary telewizor, nieczynny telefon, uszkodzona suszarka. Ile takich rzeczy zalega w naszym garażach, piwnicach czy pawlaczach. Pojawia się doskonała okazja, żeby ich się
[...]
Samorządowcy zapraszają przedszkola, szkoły podstawowe i średnie do udziału w XV edycji konkursu Zbiórka surowców wtórnych Zarząd Województwa Mazowieckiego w dniu 28 listopada
[...]
Mieszkańcy Marek stworzą wspólnie Ekowskaz, czyli kodeks dobrych praktyk ekologicznych. Czy my, zwykli ludzie, możemy zrobić coś dobrego dla środowiska? Oczywiście! Gdy robi
[...]
Fundacja Ogarnij Emocje zorganizowała wyjazdy studyjne których celem było promowanie miejsc do uprawiania turystyki weekendowej. Kolejnym magicznym miejscem na mapie turystycznej karuzeli Równiny
[...]
Fundacja Ogarnij Emocje zorganizowała wyjazdy studyjne których celem było promowanie miejsc do uprawiania turystyki weekendowej. Kolejnym miejscem do którego dotarła Turystyczna karuzela Równiny
[...]
Fundacja Ogarnij Emocje zorganizowała wyjazdy studyjne których celem było promowanie miejsc do uprawiania turystyki weekendowej. Kolejnym etapem turystycznej karuzeli Równiny Wołomińskiej było gospodarstwo
[...]
Fundacja Ogarnij Emocje zorganizowała wyjazdy studyjne których celem było promowanie miejsc do uprawiania turystyki weekendowej. Drugi dzień wyjazdów studyjnych nazwanych „Turystyczną karuzelą Równiny
[...]
Spalając śmieci w domowych piecach trujemy siebie i najbliższych, niszczymy roślinność naszych ogrodów, skwerów, parków Kiedy rozpoczyna się sezon grzewczy pojawia się problem
[...]
29 września w wołomińskim Park im. B. Wodiczki odbył się Festyn Ekologiczny. Podczas pikniku mieszkańcy mogli wymienić elektrośmieci na sadzonki roślin. Uruchomiono również
[...]
W dniach 21-23 września placówki oświatowe (przedszkola, szkoły podstawowe) z terenu Gminy Radzymin uczestniczyły w akcji ?Sprzątanie świata”. Blisko 1900 uczestników usuwało śmieci pozostawione zarówno
[...]
Zgodnie z informacją Ministra Środowiska, z dniem 19 września br. ruszył nabór wniosków w Programie priorytetowym „Czyste Powietrze”. Od 19 września obywatele będą
[...]