Wędkarze łowiący na zielonkowskich Gliniankach mają powody do zadowolenia. We wtorek, 1 maja br., członkowie Koła Wędkarskiego PZW nr 61 z Ząbek oraz
[...]
W sobotę, 9 grudnia, w ramach Dnia Otwartego, mieszkańcy mogli wejść na teren wołomińskiego składowiska odpadów i przyjrzeć się jak ono funkcjonuje. Mieszkańcy,
[...]
Miejskie Przedszkole nr 5 w Zielonce bierze udział w akcji pod nazwą #WarszawaOddycha, która ma na celu zwiększenie świadomości mieszkańców w zakresie zanieczyszczenia
[...]
W dniach 15-17 września placówki oświatowe z terenu Gminy Radzymin uczestniczyły w akcji ?Sprzątanie świata – Polska 2017?. Blisko 1100 uczniów usuwało śmieci pozostawione zarówno
[...]
Weekend 22-23 lipca upłynął w Markach pod znakiem ekologii. Przeprowadzona we współpracy ze Stowarzyszeniem Struga akcja ?Posprzątajmy rzekę Czarną? oraz zorganizowane przez Wydział
[...]
28 maja w Parku miejskim w Ząbkach odbędzie się Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, którego celem
[...]
W końcu stycznia w Gimnazjum nr 1 w Wołominie odbyła się sesja naukowa zatytułowana ?Oddech dla Wołomina?. Była to długa lekcja ekologiczna poświęcona
[...]
Nie zabezpieczone śmietniki, odpadki wyrzucane do lasów, hałasujący motocykliści i kładowcy, to zdaniem uczestników narady dotyczącej dzików wychodzących z lasów, główne przyczyny takiego
[...]
– Analiza jest nieprzychylna dla koncepcji ?Budujemy RIPOK?, z uwagi na konflikt społeczny, który jest efektem realizacji tego projektu ? tymi słowami rozpoczął
[...]
Do 20 września Wodociąg Marecki czeka na zgłoszenia w konkursie filmowym pn. ?W poszukiwaniu Źródełka Markowej Wody?. Można wygrać nie tylko kamerę GO
[...]
Lokalny Komitet Dialogu po przeprowadzonej diagnozie, zebraniu danych oraz analizie sytuacji MZO Wołomin, inwestycji w Zakład Zagospodarowania Odpadów w Starych Lipnach i jej
[...]
Łańcuszek niekończących się odwołań ? pomyślałam sobie słysząc kilka dni temu o tym, iż od dawna oczekiwana decyzja SKO w sprawie RIPOK zlokalizowanego
[...]
Efektywność energetyczna (EE) jest jednym z głównych założeń strategii ?Europa 2020?. Jednym z celów tej strategii jest redukcja zużycia energii pierwotnej o 20%
[...]
Wołomiński ZEC zwiększył swoją moc a co za tym idzie możliwość podłączenia do sieci ciepłowniczej nowych obiektów. W minioną środę uroczyście oddano do
[...]