Weekend pełen wrażeń w Zielonce

Najbliższy weekend w Zielonce będzie pełen wrażeń. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno fani kultury jak i dobrej zabawy.

SOBOTA, 2 GRUDNIA

Kiermasz świąteczny 

Weekend rozpoczniemy od kiermaszu świątecznego  w Szkole Podstawowej nr 2.

Wspólnie z rodzicami, uczniami oraz nauczycielami serdecznie zapraszamy Państwa na sobotni kiermasz. Będzie to wyśmienita okazja, aby zakupić własnoręcznie wykonane przez uczniów ozdoby świąteczne. Rodzice również wzięli czynny udział w organizacji, w ich kawiarence będą Państwo mogli skosztować domowych wypieków na słodko. Będzie również dużo miejsca na zabawę, ping ponga, gry planszowe oraz warsztaty decoupage i tworzenia ozdób.

Kiermasz odbędzie się w SP2 w godzinach 10.00-13.00.

Sesja rodzinna

Następnym wydarzeniem będzie sesja fotograficzna dla rodzin w Kolejowej 11, w ramach Family Spot Zielonka. To będzie wyjątkowa okazja, aby uwiecznić piękne chwile z bliskimi i stworzyć niezapomniane wspomnienia.

Sesja odbędzie się 2 grudnia o godzinie 11:00 w Kolejowej 11Zdjęcia wykona profesjonalna fotografka Ola Mae – podróżniczka z przypadku, rowerzystka z zamiłowania, kociara z zaskoczenia. Ola Mae to absolwentka studiów fotograficznych na uczelni Columbia College Chicago. Jest laureatką Nagrody Dziennikarzy i Publiczności festiwalu Kolosy, a także autorką podcastu ProjektCebula. Wyróżniają ją niepoprawny optymizm i głośny śmiech.

Czas na każdą rodzinę to około 25 minut.
Sesja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, przez co wejściówki już się skończyły.
Spektakl pt. „Wariaci”

Sobotni dzień uwieńczy monogram na podstawie twórczości Witkacego pt. „Wariaci” w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce, o godzinie 19.00.

Spektakl „Wariaci” zabiera widza w głąb jaźni głównego bohatera. Podróż po zakamarkach jego głowy jest  intensywnym przeżyciem dla odbiorcy. Momentami wzrusza, momentami przeraża. Intensywność muzyki dodatkowo podkreśla stany emocjonalne bohatera, a jego dialog z nieobecnymi fizycznie kobietami odzwierciedla skomplikowaną kondycję psycho-fizyczną współczesnego Everymana. Tekst jest kompilacją „Wariata i Zakonnicy”, „Matki” i „Narkotyków” – utworów napisanych przez Witkacego.

Bilety na spektakl znajdą Państwo TUTAJ.

NIEDZIELA, 3 GRUDNIA

Koncert Małe TGD

Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza Państwa na dwa koncerty profesjonalnego zespołu dziecięcego, który śpiewa muzykę pop z chrześcijańskim przesłaniem. Koncerty odbędą się o godzinach 16.00 oraz 18.00.

Małe TGD to zespół dziecięcy, który łamie schematy i pokazuje, że śpiewać można w każdym wieku.

W 2017 r. Małe TGD wydało debiutancką płytę „Góry do góry”, a pod koniec 2019 r. ukazał się drugi album pt. „Wyspa skarbów”. Na początku 2020 r. album „Wyspa skarbów” został nominowany do FRYDERYKA w kategorii Muzyka Dziecięca i Młodzieżowa.

Trzecia płyta zespołu Małe TGD „Online” powstała w trudnym dla wszystkich okresie pandemii. Dzieciaki w lekki i momentami przewrotny sposób opowiadają o radzeniu sobie z emocjami, codziennymi obowiązkami, zamykającym i otwierającym się światem.

Koncert cieszył się wielkim zainteresowaniem, przez co OKiS dołożył wszelkich starań, aby odbył się drugi. Bilety na drugą odsłonę koncertu wyprzedały się w 7 minut! – informuje UM Zielonka

Źródło: UM Zielonka

Więcej informacji z Zielonki

Zawiadomienie o LXVII Sesji Rady Miasta Zielonka

Zawiadomienie o LXVII Sesji Rady Miasta Zielonka

LXVII Sesja Rady Miasta Zielonka  odbędzie się dnia 26 lutego 2024 r. (poniedziałek) o godz. 18:00 w Urzędzie Miasta Zielonka – ul. Lipowa 5. [...]
0 komentarzy
Kulturalny weekend w Zielonce

Kulturalny weekend w Zielonce

Również i tym razem każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie można nauczyć się czegoś nowego, albo… poznać ciekawych ludzi! – zachęcają organizatorzy wydarzeń. [...]
0 komentarzy
Posiedzenia Komisji Rady Miasta Zielonka

Posiedzenia Komisji Rady Miasta Zielonka

22 lutego 2024 r. (czwartek) o godz. 18:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Zielonka przy ul. Lipowej 5 odbędzie się połączone posiedzenie: Komisji [...]
0 komentarzy
Zielonka - kontynuacja i rekrutacja do miejskich szkół i przedszkoli

Zielonka – kontynuacja i rekrutacja do miejskich szkół i przedszkoli

UM Zielonka zaprasza Rodziców do zapoznania się z terminarzem, zasadami kontynuacji i rekrutacji do miejskich szkół i przedszkoli. REKRUTACJA DO MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA I [...]
0 komentarzy
Zielonka - deszczówka i wymiana kopciucha z miejskimi dotacjami

Zielonka – deszczówka i wymiana kopciucha z miejskimi dotacjami

Trwają właśnie nabory wniosków do dwóch miejskich programów dotacyjnych.  Mieszkańcy Zielonki mogą pozyskać dofinansowanie do 5000 zł na wymianę pieca lub do 3500 [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.