Wicemistrzyni Europy w kickboxingu z Kobyłki

Bardzo udany start ekipy Grzegorza Engela na Mistrzostwach Europy w kickboxingu. Martyna Dzięciołowska wywalczyła srebro, a Rafał Sitek brąz. 21. osobowa kadra prowadzona przez szkoleniowca z kobyłkowskiego Wichru zdobyła łącznie 13 medali.

Mistrzostwa zostały rozegrane w Krynicy Zdrój i była to najpoważniejsza impreza w tej dyscyplinie, jaka zorganizowano dotychczas w Polsce. Na zawody pod auspicjami największej organizacji WAKO, zjechało ponad 1100 zawodników z całej Europy. Grzegorz Engel jest trenerem reprezentacji w formule Kick light i selekcjonerem kadry krajowej. Powołał na zawody 21. osobową ekipę, która okazała się najlepszym zespołem w swojej formule, zdobywając 13 medali. Niektóre finały były wewnętrzną potyczką podopiecznych Grzegorza Engela.

martyna_dzieciolowska

Bardzo dobrze zaprezentowała się ekipa z Wichru. Martyna Dzięciołowska zdobyła srebrny medal, ulegając w finale swojej koleżance z reprezentacji. Rafał Sitek zdobył brąz, przegrywając półfinał z zawodnikiem z Włoch. ? Mistrzostwa miały świetną organizację i wyjątkową oprawę. Turniej był bardzo mocno obsadzony. Mieliśmy okazję do konfrontacji z zawodnikami z wielu krajów. Wiemy nad czym trzeba pracować ? powiedział trener Engel ? dla Martyny i Rafała to były najpoważniejsze starty w życiu. Wierzę, że gdy nabiorą doświadczenia, to będą zdobywać kolejne laury ? dodał szkoleniowiec.

? Jednocześnie chciałbym podziękować w imieniu własnym i zawodników wszystkim, dzięki którym mogliśmy się dobrze przygotować i uczestniczyć w tej wspaniałej sportowej imprezie ? mówi trener Grzegorz Engel. Przed zawodnikami Wichru kolejne wyzwania. Kamil Ruta i Marcin Krawczyk w najbliższy weekend będą walczyć o tytuły mistrzów Polski w full contact. Stawką są również powołania na Mistrzostwa Świata w Turcji.

Przez cały tydzień Grzegorz Engel czeka na miłośników sztuk walki w salce przy Ręczajskiej 24 w Kobyłce. Można wziąć  udział w zajęciach dla amatorów, naborze dla początkujących i podpatrywać jak trenują najlepsi.