Wicher Kobyłka zaprasza mieszkańców na treningi

Kobyłkowski klub zaprasza wszystkich chętnych do uprawiania sportu. Czeka siłownia, sala sportów walki i piłkarskie boisko. Wicher ma ofertę skierowaną głównie do dzieci i młodzieży, ale na ciekawe zajęcia pod okiem wybitnych trenerów mogą liczyć miłośnicy sportu bez względu na wiek i płeć.

Na Ręczajskiej 24 mają swoje miejsce sekcje kickboxingu i trójboju siłowego. Na siłowni prym wiedzie Stanisław Bielewicz. Jego podopieczni to medaliści imprez ogólnopolskich i międzynarodowych. Trener zaprasza również tych, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy i popracować nad sylwetką. Młodzież przychodzi na zajęcia, by osiągać sukcesy na zawodach i bić rekordy, a w klubie marzą, że do grupy chłopców dołączą siłaczki i powstanie silny skład kobiecy, który wzbogaci kolekcję medalową sekcji.

Wzorem dla mocarzy może być ekipa trenera Grzegorza Engela. Jego podopieczne są w ścisłej czołówce krajowej. ? Martyna Dzięciołowska to reprezentantka Polski, a Ela Gerc medalistka mistrzostw kraju. Oprócz najbardziej utytułowanych ? Kamila Ruty i Marcina Krawczyka, trenują ze mną utalentowani juniorzy z Rafałem Sitkiem na czele, grupa kadetów oraz osoby, które przychodzą na zajęcia z boksu i kickboxingu dla relaksu ? mówi trener Engel, który codziennie popołudnia spędza ze swoimi zawodnikami w ringu i na macie. – Trenujemy ciężko, ale stanowimy zgrany, szanujący się team. Zachęcam do przyjścia na zajęcia. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszam dzieci, które wykonują ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami technik kickboxerskich. Mamy również treningi dla amatorów sztuk walki i zajęcia rekreacyjne oraz coraz bardziej popularny boks ? dodaje trener Engel.

Wielki ruch panuje również na stadionie przy ul. Napoleona. Swoje mecze i treningi mają tu wszystkie drużyny piłkarskie Wichru. ? Oprócz dwóch zespołów seniorskich działa Akademia Piłkarska MKS Wicher, a mieszkańcy od września znów będą uczęszczać na niedzielne zajęcia dla amatorów w godz. 17-19. Rosnąca frekwencja na meczach ligi okręgowej to efekt przyciągania do klubu nowych kibiców i rozwijającej się sekcji. – Zapraszamy chłopców już od szóstego roku życia. Prowadzimy zajęcia z grupami dzieci i młodzieży, dysponując doskonałym zapleczem treningowym i dobrymi trenerami. ? mówi koordynator sekcji Piotr Strejlau. ? Stawiamy na szkolenie najmłodszych, bo to przyszłość Wichru. Już dziś nasi 16-17 letni wychowankowie są członkami drużyny seniorów, a kolejnych kandydatów do gry widzę wśród zawodników trenera Grelocha z rocznika 97-98. ? dodaje Piotr Strejlau.

Do klubu dołączyła również grupa trenująca dotychczas w Victorii Kobyłka. Obecnie trenerzy Piotr i Paweł Stańczukowie szkolą swoich podopiecznych w barwach Wichru i deklarują udane występy w rozgrywkach ligowych. Ozdobą sekcji jest grupa dziewcząt, które z wielkim entuzjazmem trenują w klubie od roku i gotowe są mierzyć się w sparingach z rówieśniczkami z innych klubów i chłopcami z młodszych roczników. Poczynione prze młode piłkarki postępy są efektem treningów i pasji, jakiej mogliby im pozazdrościć zawodowi piłkarze.

Artur Rola
Prezes MKS Wicher Kobyłka