Więcej fotoradarów

Komisarz Paweł Wosiński, Naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego KPP w Wołominie– Obecnie na terenie Powiatu Wołomińskiego zainstalowane są dwa maszty
z foto-radarami. Będzie ich więcej – mówi komisarz Paweł Wosiński, Naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. O tym, że nadmierna prędkość często bywa przyczyną tragedii, nikogo nie trzeba przekonywać. Są miejsca, w których kierowcy częściej niż w innych, zapominają o obowiązujących ograniczeniach. Prowadzone często akcje informacyjne, mające za zadanie przypomnienie kierowcom, czym takie rajdy samochodowe mogą się zakończyć, nie odnoszą oczekiwanych efektów. Cieszy więc pomysł policji na instalowanie w najbardziej newralgicznych miejscach foto-radarów, rejestrujących osoby łamiące przepisy ruchu drogowego.
Na dzień dzisiejszy na terenie powiatu wołomińskiego zainstalowane są dwa maszty z foto-radarem. Obydwa zostały zakupione ze środków unijnych w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport oraz przydzielone dla terenu powiatu wołomińskiego przez Komendę Stołeczną Policji.
Jeden z nich został zainstalowany na terenie Marek (przyp. red. przy al. Józefa Piłsudskiego niedaleko ul. Leśnej, rejestruje użytkowników drogi jadących od strony Warszawy) a drugi w Strachówce, (przyp. red. przy drodze krajowej nr 50, ustawiony dla jadących w kierunku Mińska Mazowieckiego). Zostały one zainstalowane w ramach współpracy Policji i samorządu miasta Marki oraz Gminy Strachówka.
Samorząd w Markach planuje zainstalowanie z własnych środków jeszcze jednego masztu z foto-radarem.
Będzie on zlokalizowany przy drodze krajowej nr 8 i skierowany w kierunku tych, którzy jadą od strony Radzymina i Wyszkowa.
Nie są to jedyne pomysły na kontrolę prędkości. Do programu chce dołączyć Kobyłka – burmistrz tego miasta Robert Roguski już zadeklarował, iż wkrótce zainstalowane będą dwa maszty na terenie Kobyłki. Ceny masztów oraz czynności i plany związane z instalacją są już znane, więc niebawem również tam pojawią się maszty podobne do tych, jakie działają w Markach. Poniżej prezentujemy wykaz miejsc, w których, w dniach 13 – 19 marca policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego KPP w Wołominie, dokonywać będą pomiarów prędkości.

Gdzie będą stały foto-radary

Foto-radarLokalizacja miejsc, w których w dniach 13-19 marca b.r. Policjanci Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie będą dokonywać pomiarów prędkości przy użyciu radarowego miernika prędkości lub foto-radaru stacjonarnego:
Ciemne (w rejonie szkoły) droga wojewódzka nr 635; Kąty Czernickie – droga krajowa nr 50; Kobyłka, ul. Nadarzyńska – droga wojewódzka nr 634 ; Kobyłka, ul. Załuskiego (w rejonie szkoły); Kozły – droga wojewódzka nr 636 l Marki, ul. Piłsudskiego – droga krajowa nr 8;
Marki, ul. Legionowa – droga wojewódzka nr 632; Mokra Wieś – droga wojewódzka nr 636; Radzymin, ul. Weteranów;
Radzymin, ul. Jana Pawła II; Majdan, ul. Mińska, gmina Wołomin;
;Wołomin, ul. Piłsudskiego (w rejonie szkoły); Wołomin, ul. Szosa Jadowska droga wojewódzka nr 634 ; Wołomin, ul. Niepodległości;
Ząbki, ul. Szwoleżerów; Ząbki, ul. Piłsudskiego; Zielonka, ul. Piłsudskiego

W wyznaczonych miejscach należy spodziewać się patroli policyjnych, ale również można spodziewać się ich w miejscach, które nie zostały podane.

Elwira Bonisławska/tur