Witaj nowa szkoło!

16 października odbyło się uroczyste otwarcie budynku filii Szkoły Podstawowej nr 1, im. Generała Franciszka Kleeberga w Ząbkach, przy ul. Kościelnej 2.
Uroczystość otwarcia filii Szkoły Podstawowej nr 1 zbiegła się z pasowaniem pierwszaków na uczniów. Dodatkowo minęły zaledwie dwa dni od Dnia Edukacji Narodowej. 16 październik mijała  również trzydziesta rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża Kościoła Rzymskokatolickiego. Jak widać okazji do uczczenia było wiele.
Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Ząbkach. Tuż po godzinie 11 miało miejsce przecięcie wstęgi. Tego symbolicznego aktu dokonali: Burmistrz Robert Perkowski, Dyrektor Szkoły Joanna Odzeniak oraz Ksiądz Dziekan Mieczysław Stefaniuk.
Po oficjalnym zwiedzaniu szkoły przez licznie przybyłych gości, zaproszono wszystkich na salę gimnastyczną.  Tam, po uroczystym wkroczeniu pocztów szkół ząbkowskich, odbyły się gratulacyjne przemówienia, podziękowania, wystąpienia oraz ślubowanie dzieci z klas pierwszych i pasowanie ich na uczniów.
– To dla mnie wielki zaszczyt, że mogę przywitać Państwa w nowym, pięknym budynku szkoły. ? mówi Joanna Odzeniak ? Zrobimy wszytko, by dzieci były tu szczęśliwe. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tego miejsca.
Osobom zaangażowanym w budowę szkoły dziękował też Robert Perkowski. Burmistrz przygotował dla pierwszoklasistów miłą niespodziankę ? kamizelki odblaskowe, by były widoczne i bezpieczne na ząbkowskich ulicach. – Chciałbym, by lata spędzone w tej szkole były zapamiętane przez was jak najlepiej. Byście zdobyły tu wiedzę, która przyda się w przyszłości.
Do gratulacji przyłączył się również Starosta Powiatu Wołomińskiego Maciej Urmanowski ? Gratuluję całej społeczności Ząbek. Radzie Miejskiej oraz Burmistrzowi za sprawne przeprowadzenie tej inwestycji.
Wyrazów uznania było wiele. Wrażeń najmłodszych użytkowników szkoły – cały ogrom. Teraz ten wspaniały budynek będzie sprawdzał się w czasie powszednich szkolnych dni oraz zmagań uczniów i nauczycieli.


Sylwia Kowalska