Wołomin – JOGA W PARKU: kontynuacja bezpłatnych zajęć

Wołomin - JOGA W PARKU: kontynuacja bezpłatnych zajęć

Mieszkańcy gminy Wołomin mają możliwość bezpłatnego uczestnictwa w zajęciach jogi przez całe wakacje, dzięki projektowi „Wołomin Odnowa: wsparcie projektów lokalnych” realizowanemu w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Wołomin 2023 z perspektywą do 2030 roku. Duże zainteresowanie tym projektem sprawiło, że w tym roku bezpłatne zajęcia będą kontynuowane również we wrześniu. Zapraszamy w każdą sobotę września o godzinie 9:00 do malowniczego parku Wiktoryn, zlokalizowanego przy zbiegu ulic Wileńskiej i Legionów, w pobliżu rzeźby psa Miśka. – zachęca ratusz

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów i właścicielkę szkoły JOGI SARASVATI, która znajduje się na obszarze rewitalizacji – Monikę Bolestę, certyfikowaną instruktorkę JOGI. Mogą w nich brać udział zarówno osoby zaawansowane, jak i te, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jogą.

„W każdej chwili można dołączyć do grupy, zajęcia są tworzone dla wszystkich uczestników, na każdym poziomie zaawansowania. Dobrze odnajdą się osoby, które przychodzą, do nas, po raz pierwszy, a także ci, którzy przychodzą kilkakrotnie czy też od roku na zajęcia w związku z czym ja patrzę na osoby, które są na naszej trawie, na naszych matach i wg tego jakie osoby mają predyspozycje w ciele tak organizuje zajęcia, więc jeśli przychodzi większość osób po raz pierwszy to wtedy dostosuje zajęcia typowo dla osób początkujących, a jeżeli są to osoby zaawansowane wtedy robimy bardziej zaawansowane asany włącznie ze staniem na rękach i na głowie. ” – mówi Monika Bolesta, certyfikowana instruktorka.

Joga wpływa pozytywnie na zdrowie fizyczne i psychiczne. Regularne praktykowanie pozwala na poprawę elastyczności ciała, redukcję stresu oraz poprawę koncentracji. Zajęcia w plenerze, w cieniu drzew, dają dodatkowy komfort, szczególnie w upalne dni, a maty do ćwiczeń są zapewnione przez organizatorów. W razie niepogody zajęcia przenoszone są do Szkoły Jogi SARASVATI, która mieści się w kamienicy na obszarze rewitalizacji przy ulicy Warszawskiej 21.

„Joga to dyscyplina, która wiążę ciało z duchem przez połączenie pozycji z ćwiczeniami: oddychania, koncentracji i relaksacji. Z tego właśnie powodu dobroczynnie wpływa ona zarówno na naszą fizyczność jak i na naszą duchowość, wielu osobom oczywiście kojarzy się z medytacją i specjalnym oddychaniem, jednak jest to metoda na wyrzeźbienie sylwetki, wzmocnienie mięśni i stawów. Generalnie reguluje nam ciśnienie krwi, więc ma wiele korzyści choćby to, że rozciąga nasze mięśnie, rozciąga nasze stawy. To ma ogromny wpływ. ” – mówi Monika Bolesta, która prowadzi bezpłatne zajęcia Jogi w Parku Wiktoryn.

Projekt jest realizowany w ramach minigrantów „Wołomin Odnowa: wsparcie projektów lokalnych – edycja 2024” na terenie objętym Gminnym Programem Rewitalizacji. Więcej informacji o programie można uzyskać, kontaktując się z pracownikami Wydziału Planowania Rozwoju i Rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Wołominie: tel. 22 763 30 17, e-mail: rewitalizacja@wolomin.org.pl, pokój 202 (II piętro).

Więcej informacji z Wołomina

Wołomin - Debata nad Raportem o stanie gminy za 2025 rok

Wołomin – Debata nad Raportem o stanie gminy za 2025 rok

Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Wołominie radni będą rozpatrywać Raport o stanie Gminy Wołomin za 2025 rok. Dokument podsumowuje działania samorządu w [...]
0 komentarzy
Wołomin - Komunikat Burmistrza w sprawie bonu ciepłowniczego

Wołomin – Komunikat Burmistrza w sprawie bonu ciepłowniczego

Na podstawie art. 3 ust 2a ustawy z dnia 12 września 2025 r. o bonie ciepłowniczym oraz o zmianie niektórych ustaw w celu [...]
0 komentarzy
Tata też czyta! Biblioteka w Wołominie zaprasza do wyjątkowego konkursu fotograficznego

Tata też czyta! Biblioteka w Wołominie zaprasza do wyjątkowego konkursu fotograficznego

Wspólne czytanie to coś znacznie więcej niż tylko kontakt z książką. To czas spędzony razem, budowanie bliskości, rozmowy i tworzenie wspomnień, które pozostają [...]
0 komentarzy
Historyczny sukces Błażeja Wawrzeńczyka. II kategoria szachowa dla ucznia ze Starych Grabi

Historyczny sukces Błażeja Wawrzeńczyka. II kategoria szachowa dla ucznia ze Starych Grabi

W dniach 13–14 czerwca 2026 roku w Szkole Podstawowej w Zamieniu  przy ul. Waniliowej 7 w powiecie piaseczyńskim odbył się Turniej Szachowy „Debiut [...]
0 komentarzy
Wołomin - Wykaz lokali mieszkalnych przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym na rzecz ich najemców

Wołomin – Wykaz lokali mieszkalnych przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym na rzecz ich najemców

Na tablicy ogłoszeń oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Wołominie zostało zamieszczone na okres 21 dni Zarządzenie nr 148/2026 Burmistrza Wołomina [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.