Wołomińscy siatkarze przełamali złą passę

Z Danielem Kołodziejczykiem, trenerem siatkarzy drugoligowego MUKS-u ?Huragan? Wołomin, o zwycięstwie wywalczonym nad drużyną z Białej Podlaskiej, najbliższym spotkaniu ligowym, w którym wołominianie zmierzą się u siebie z BAS-em Białystok, a także o Memoriale Jerzego Cudnego, rozmawia Paweł Choim.

? 10 grudnia, w meczu 13. kolejki rozgrywek, wygraliście na wyjeździe 3:0 z drużyną UKS IFLO Zakład Karny Biała Podlaska.  Jak przebiegała rywalizacja w pierwszym secie?
? Na początku seta była nerwowa gra z obu stron siatki, z lekką przewagą z naszej strony, ale niestety zdarzył się przestój w naszej grze i od stanu 11:9 dla nas zawodnicy z Białej Podlaskiej zdobyli sześć kolejnych punktów. Po tej serii udało nam się zdobyć punkt atakiem i wróciliśmy do dobrej gry, w szczególności w zagrywce i w bloku. Systematycznie niwelowaliśmy przewagę gospodarzy i od stanu 21:21 to my dyktowaliśmy warunki gry ? zdobyliśmy cztery punkty, a IFLO Biała Podlaska tylko jeden.
? Jak wyglądał drugi set?
? W drugim secie od początku dominowaliśmy w każdym elemencie gry i kontrolowaliśmy przebieg rywalizacji. Dużo punktów zdobyliśmy z kontrataków po skutecznych obronach lub bardzo dobrych serwisach (w szczególności Adama Szpańskiego), dzięki czemu odnieśliśmy zdecydowane zwycięstwo, wygrywając 25:18.
? W takim razie proszę o przybliżenie trzeciego seta.
? Trzecia odsłona była zdecydowanie najtrudniejsza. Przeciwnik rzucił do walki wszystkie siły i w połowie seta prowadził 13:12. Od tego momentu gra z obu stron siatki wyglądała bardzo dobrze: mało błędów, punkty zdobywane tylko atakiem. Niestety w końcówce jedna nasza pomyłka w przyjęciu zagrywki spowodowała, że to gospodarze wyszli na prowadzenie 23:21. Następnie był czas dla naszej drużyny, po którym wróciliśmy do skutecznej gry w ataku i bloku, co zaowocowało naszym zwycięstwem 26:24.
? Jak można podsumować sobotnie spotkanie?
? Mecz należał do tych z kategorii być albo nie być. Spotkały się drużyny sąsiadujące w tabeli. Z małym dorobkiem punktowym. Przed meczem zakładaliśmy, że ekipa, która wygra, może odżyje i odzyska wiarę w swoje umiejętności, dlatego cieszy zwycięstwo. Na pewno to nie jest gra, która by nas zadowalała, ale jest światełko w tunelu.
? W następnym meczu, który zostanie rozegrany w ramach 14. kolejki rozgrywek ligowych, zagracie u siebie z BAS-em Białystok. Wydaje się, że mecz nie będzie łatwy, gdyż drużyna z Podlasia, zgromadziwszy 27 punktów, jest czwarta w tabeli. Jakie są pańskie prognozy i założenia przed tym meczem?
? Bardzo byśmy chcieli zrewanżować się ekipie z Białegostoku za porażkę w pierwszej rundzie (w październiku białostoczanie wygrali u siebie 3:0 ? red.) i odnieść zwycięstwo na koniec roku, ale może być ciężko, dlatego proszę wszystkich sympatyków siatkówki i MUKS-u ?Huragan? Wołomin o doping dla naszej drużyny w sobotnim meczu. Kluczowymi elementami będą zagrywka i przyjęcie. Kto w tych elementach okaże się lepszy, ten wygra.
? Zbliża się kolejna edycja Memoriału Jerzego Cudnego. Proszę o przybliżenie naszym Czytelnikom tej imprezy?
? W przerwie świątecznej zapraszamy do kibicowania nam w XVI Memoriale Jerzego Cudnego. W tegorocznej imprezie zobaczymy drużyny: MOS Wola Warszawa, Olimp Ostrołęka, SKS Hajnówka – oraz ekipę gospodarzy, czyli MUKS ?Huragan? Wołomin. Turniej zaczynamy 27 grudnia od godziny 11.00, natomiast zakończenie planowane jest na 13.00 w dniu 28 grudnia. Jeszcze raz serdecznie zapraszam.