Wołomińskie Wybory Inwestycyjne, czy Inwestycje wyborcze AD 2014?

? 10 września mija termin składania wniosków do budżetu Wołomina na kolejny rok. Z dnia na dzień jednak mam coraz większe obawy, czy obecne władze miasta będą potrafiły w pełni sprostać temu wyzwaniu i wybiorą do realizacji najważniejsze z nich ? zastanawia się wołomiński radny Igor Sulich.

P20101008-151_igor_sulich

W mediach pojawiły się informacje o nowych, często zaskakujących nas mieszkańców planach inwestycyjnych ratusza. Po ogłoszonej, z wielką pompą koncepcji budowy nowego parku przy Muzeum Nałkowskich szybko odezwały się głosy krytyki, kwestionujące  zarówno sens lokalizacji nowego parku w tym miejscu, jak i planowane koszty realizacji inwestycji szacowane na kilka milionów, a nie jak wcześniej założono w tegorocznym budżecie 600 000 złotych (przyczyny tego nagłego zrywu inwestycyjnego w tym miejscu są powszechnie znane ? Czołg).

Jednocześnie nadal widzimy zarośnięte Białe Błota, czy obskurny płot w centrum miasta, na terenie po dawnym supermarkecie i jakże dorodne brzozy wyrastające na dachu budynku wołomińskiej huty – obecna wizytówka miasta, dla tych co Wołomin oglądają z pociągu.

Nowym, szacowanym na kilkanaście milionów złotych, pomysłem rządzących Wołominem jest rychła budowa Muzeum Bitwy Warszawskiej. Pomijam tutaj kwestię zasadności tworzenia tego typu zacnego obiektu, a skupiłbym się na tym, czy nas na to, po pierwsze stać, a po drugie, czy w Gminie Wołomin nie ma większych potrzeb? Mam wrażenie, że Rządzący w zastraszającym tempie tracą kontakt z rzeczywistością, a woda sodowa zbiera swe obfite żniwo. Problem jest poważny. Rok 2014, to rok wyborczy. Już wkrótce konsekwencje złych decyzji inwestycyjnych ?pod publiczkę? mogą stać się kulą u nogi dla miasta, na wiele lat. Wtedy to, osoby dzisiaj odpowiedzialne za nie wrócą, tam skąd do Wołomina przyjechały, pozostaniemy sami. Dlatego też zachęcam wszystkich zainteresowanych do tego, by właśnie teraz, jeszcze bardziej wskazywały prawdziwe potrzeby mieszkańców gminy. Jeśli krytykujemy planowane inwestycje, to zaproponujmy te, które naszym zdaniem są ważniejsze. Doskonałym narzędziem, które można do tego wykorzystać jest ankieta z otwartymi odpowiedziami, dostępna dla wszystkich na stronie Wołomińskiego Forum Samorządowego oraz stronie www.igor-sulich.pl.

Udział samych mieszkańców, zainteresowanych tym, w co się inwestuje w Wołominie może okazać się zbawienny dla naszych podatków. Trafią tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

Igor Sulich