Wolontariusze proszą o wsparcie

20170325_152150-1

Zimowy (przedświąteczny) czas to okres wzmożonej pracy dla ludzi dobrej woli, którzy pragną pomóc tym, którym los z różnych powodów nie szczędzi trosk. Niezmiernie budujący jest fakt, że w tej grupie nie brakuje ludzi młodych – uczniów naszych szkół.

Pomoc innym to odruch płynący z serca. W dzisiejszym, pełnym przemocy świecie pojawia się jednak coraz więcej inicjatyw skierowanych na pomoc tym z nas, którym los nie szczędzi trosk i zmartwień. Wśród dzisiejszych „pomagaczy” znaleźć można wielu młodych ludzi, którzy otwierają serca, poświęcają swój wolny czas i włączają się w pomaganie. Dobrze, że wśród nas, dorosłych, są też tacy, którzy również nie szczędząc własnego czasu, który mogliby przeznaczyć na odpoczynek, poświęcają na współpracę z młodymi wolontariuszami, chcącymi pomagać innym.
Jedną z takich dorosłych pomagaczy bez wątpienia jest Maria Wytrykowska, wieloletni nauczyciel w ZS nr 3 w Wołominie, która prowadzi Szkolny Wolontariat „Na Przekór” z którym włącza się w wiele lokalnych (i nie tylko) akcji.
Młodzi wolontariusze właśnie rozpoczynają cykliczną akcję świątecznej pomocy. W dniach 1 i 2 grudnia 2017r. będzie można ich spotkać na terenie Wołomina w sklepach Biedronka (przy ul. Kościelnej i ul. Prądzyńskiego) oraz Tesco (ul. 1-go Maja), gdzie prowadzona będzie zbiórka żywności długoterminowej w ramach akcji „TAK! Pomagam”. Zbiórka odbywa się pod patronatem Caritas Polska – Diecezja Warszawsko-Praska.
W tej akcji wolontariusze z MKW „Na Przekór” działającego przy Zespole Szkół  nr 3 w Wołominie biorą czynny udział już po raz trzeci. Można ich będzie spotkać w wymienionych sklepach w piątek (1-go grudnia) w godz. 16.00 – 20.00 oraz w sobotę (2 grudnia) w godz. 10.00 – 20.30. Może warto już dziś pomyśleć w jaki sposób możemy wesprzeć ich starania.
Za naszym pośrednictwem Wolontariusze apelują do osób robiących w określonych porach zakupy w wymienionych placówkach.
Apel Wolontariuszy: Bardzo gorąco zachęcamy mieszkańców do włączenia się w pomaganie. Niepotrzebne są duże pieniądze, wystarczy odrobina serca. Czekamy na darczyńców! Wierzymy, że Wołominiacy nie zapominają o tych, dla których los nie jest łaskawy.
Mamy nadzieję, że w tym roku pobijemy „plon” ubiegłorocznej zbiórki – 1040 kg!
Czekamy na Państwa w piątek i sobotę: pierwszego i drugiego grudnia 2017r.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.