Wór medali i półka pucharów dla Wichru Kobyłka

W dniach 20-21 czerwca w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 16 i 18 w wyciskaniu leżąc klasycznym i trójboju siłowym. W zawodach startowało sześciu zawodników z MKS WICHER Kobyłka. Przywieźli 10 medali i 13 pucharów.

W pierwszym dniu startował Michał SKONIECZNY w grupie juniorów do 16 i 18 lat w wyciskaniu i trójboju. Zaliczył w wyciskaniu 95 kg, w przysiadzie 115 kg. w martwym ciągu 160 kg. W trójboju uzyskał 370 kg. To wyrównany rekord Polski juniorów do lat 16. W martwym ciągu ustanowił rekord Polski juniorów do lat 16. W sumie zdobył cztery medale, w tym trzy złote i jeden brązowy. Patryk ZANIEWSKI wystartował w kategorii juniorów do lat 16 i 18. Zdobył cztery medale: trzy złote i jeden srebrny. Wygrał wyciskanie do lat 18 w kategorii wagowej do 74 kg. oraz trójboju do lat 16 i 18. W wyciskaniu do lat 16 zdobył srebrny medal wynikiem 115 kg. W martwym ciągu dwukrotnie poprawił rekordy Polski juniorów do 16 lat, w drugim podejściu podniósł 193, w trzecim 200 kg. Poprawił dotychczasowy rekord Polski aż o 7,5 kg. W trójboju uzyskał wynik 470 kg. W momencie gdy Patryk podchodził do ciężaru 200 kg. wszyscy trenerzy z podziwem patrzyli na zawodnika z Kobyłki, z niedowierzaniem kręcili głowami. Próba zakończyła się sukcesem. Kolejni zawodnicy wypadli w kieleckich mistrzostwach na wysokim poziomie i zdobyli kolejne medale w wyciskaniu. Startujący do 16 lat Sebastian KOŚCIESZA zdobył złoty medal ? wycisnął 110 kg. Srebrny medal zdobył w kategorii do lat 18 Jędrzej KANABROCKI wynikiem 130 kg. Obaj poprawili swoje rekordy życiowe. W grupie do lat 16 w kategorii wagowej do 83 kg. Kamil KOSTRZEWA wycisnął 100 kg zajmując 6. punktowane miejsce. W trójboju siłowym do lat 18 w kategorii wagowej do 83 kg Sebastian MATUSIAK wynikiem 457,5 kg. zajął 6 miejsce. W punktacji open w trójboju siłowym juniorów do lat 16 ? pierwsze miejsce ? Patryk ZANIEWSKI ( 339,71 pkt.), III Michał SKONIECZNY (320,49 pkt.) W punktacji klubowej MKS WICHER Kobyłka zajął: w wyciskaniu leżąc klasycznym do 16 lat – III miejsce, do 18 lat – II miejsce, w trójboju siłowym do 16 lat III miejsce, do 18 lat ? III miejsce. Jeszcze nigdy od momentu powstania kobyłkowskiej siłowni zawodnicy Wichru nie zdobyli na Mistrzostwach Polski tylu medali i pucharów a startowało tylko 6 reprezentantów Wichru. Należą się im podziękowania za bardzo dobry start i wyniki. Zaczynamy wakacyjną przerwę, a od sierpnia przygotowania do październikowych Mistrzostw Polski w wyciskaniu klasycznym.