Wróćcie do pracy i nie przedłużajcie zwolnień!

Apel Dyrektora Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie do pracowników służb medycznych pozostających w domach. W obliczu pandemii każda para rąk jest niezbędna by ratować ludzkie życie.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce jest dla personelu medycznego, kierującego się etyką zawodową i honorem, sygnałem złotego rogu wzywającym do wojny. Pandemia Covid-19 stawia przed nami niespotykane dotąd wyzwania, przekracza wszystkie granice i pokonuje wszelkie bariery. Znaleźliśmy się w sytuacji, której nie sposób było przewidzieć.

Pracownicy służby zdrowia, a wśród nich zwłaszcza Pielęgniarki i Położne stają wobec ogromnych potrzeb i oczekiwań społeczeństwa. Zgodnie z treścią przyrzeczenia podstawą etyki ich zawodu jest niesienie pomocy każdemu człowiekowi w zagrożeniu zdrowia i życia. Dzisiaj każdy się boi i każdy ma wiele do stracenia, lecz lęk nie może być uzasadnieniem do ucieczki i pozostawienia chorych przed, jak dotychczas, największym zagrożeniem oraz problemem naszego kraju w XXI wieku.

Dlatego Szanowni Państwo tak ważna jest gotowość do podejmowania niezbędnych działań by w obecnych warunkach rzetelnie sprawować posłannictwo i podejmować walkę o ludzkie życie
i zdrowie. Mimo często bardzo trudnych warunków pracy widzimy zaangażowanie większości osób w profesjonalne działania na rzecz walki z epidemią. Bardzo dziękuję lekarzom, pielęgniarkom, opiekunom, ratownikom, salowym, pracownikom higieny szpitalnej, którzy trwają w szpitalu mimo stresu związanego z epidemią, w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku niesienia pomocy ludziom chorym. Wasz wysoki poziom empatii i etyki jest godny uznania.

Niestety mimo niespotykanej dotąd sytuacji i potrzeby wsparcia medycznego wiele osób
postanowiło zostawić swoich kolegów i koleżanki i zostać w domu. Proszę Was wróćcie na pole walki i wypełnijcie przyrzeczenie, które winno być podstawą Waszej służby. W tych ciemnych czasach potrzebna nam jest współodpowiedzialność za siebie i innych, samodyscyplina i zaangażowanie. Na Was spoczywa odpowiedzialność za pokolenia, które przyjdą po nas, albowiem to one dziś biorą z Was przykład, a kiedyś osądzą. Wróćcie, potrzebujemy Was.

Dyrektor Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie

Jedno przemyślenie nt. „Wróćcie do pracy i nie przedłużajcie zwolnień!

  1. Jak trwoga to do ludzi Pan Dyrektor się zwraca , do ludzkiego honoru, a kiedy Pan ostatnio rozmawiał z najniższą według Pana załogą ,ze Sprzątaczkami, wytłumaczył Pan Im czemu ich umowy o pracę, podstawa opodatkowania nie jest nawet najniższą krajową ? Kto dba o walkę z bakteriami , kto dba o higienę ? lekarze !!!!!!!!!!????????????? Ile razy Bakteriologia nęka te dziewczyny w ciągu tygodnia stawiając niewidoczne stempelki a potem sprawdzają czy są starte ? Zastanów się Pan , Panie dyrektorze !!!! Może pora traktować ludzką pracę z szacunkiem i może pora wyciągnąć wnioski !!!!!!!!!!!! Widział Pan dom z pięknym dachem bez dobrych fundamentów ? Nie Będziesz Panie Dyrektorze miał gdzie leczyć swoimi Świetnymi lekarzami kiedy będziesz mieć brud i syf ….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.