XIII Wołomiński Zlot Pojazdów Zabytkowych im. Tomasza Mikulskiego

IMGP1505

W sobotę i niedzielę (2-3 września br.) Wołomin gościł miłośników starych pojazdów. Organizatorzy – członkowie Wołomińskiego Stowarzyszenia Miłośników Dawnej Motoryzacji – zapewnili fanom motoryzacji ogrom atrakcji. Patronat nad wydarzeniem objęła Burmistrz Wołomina, Pani Elżbieta Radwan.

Pierwszego dnia zlotu, punktualnie o godzinie 10:00 kilkadziesiąt pojazdów, wyruszyło spod Urzędu Miasta Wołomin na trasę rajdu turystycznego, by około godziny 16:00 dotrzeć na metę zlokalizowaną w miejscowości Brok. Podczas tegorocznej edycji, każda z załóg miała do wykonania zawarte w karcie drogowej zadania. Pokonując trasę rajdu uczestnicy zatrzymywali się w wielu miejscowościach, zawsze wzbudzając ciekawość i zainteresowanie mieszkańców.

2017-09-06_154211

W niedzielę (3 września) po zwiedzeniu pałacu w Łochowie uczestnicy wrócili do Wołomina. Około godziny 14:00 na Placu 3-Maja rozpoczęła się wystawa, podczas której można było podziwiać około 80 zabytkowych pojazdów począwszy od samochodów osobowych po motocykle i samochody ciężarowe. Ogromny podziw i zainteresowanie zwiedzających budził m.in. pływający „maluch” – model LPT. Pełne sentymentu spojrzenia przyciągał udostępniony przez firmę Stalko z Zielonki, zabytkowy, niemal 50-letni autobus – Jelcz „Ogórek”, którym można było udać się do Kuligowa lub na bezpłatną przejażdżkę po mieście. Nie mogło też zabraknąć konkursów elegancji i muzyki na żywo.

Podczas wystawy swoje stoiska zaprezentowały też Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wołominie oraz Samorządowa Instytucja Kultury „Park Kulturowy – Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Mimo kapryśnej pogody i przelotnych opadów deszczu dobry nastrój nie opuszczał ani uczestników zlotu, ani zwiedzających wystawę mieszkańców Wołomina

Relacja: Aleksandra Olczyk
Zdjęcia i film: Jarosław Marek Komorowski

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.