Zadbaj o swoje auto na wiosnę

Auto serwis to firma mieszcząca się w Kobyłce przy ul. Ks. Marmo 16, która zajmuje się kompleksową naprawą samochodów. Firma specjalizuje się w pojazdach marki opel i innych. Zajmuje się mechaniką i elektryką oferując w pełnym zakresie usług. Auto serwis obsługuje osoby indywidualne oraz firmy. Posiada duże grono zadowolonych klientów w tym również pań, które cenią sobie schludność podczas serwisu auta. ? Wszystkim swoim klientom sugeruję, aby starali się regularnie robić przeglądy swoich pojazdów. Dzięki takim zachowaniom mogą uniknąć poważnych usterek ? mówi Robert Pazio, właściciel Auto serwisu.

Nadchodzącą wiosnę z ulgą przyjmują wszyscy użytkownicy samochodów, bowiem zimą nasze pojazdy poddawane są ciężkiej próbie ? uruchamianie przy ekstremalnie niskich temperaturach, szyby pokryte śniegiem i lodem, jazda po zasypanych ulicach oraz wszechobecna sól drogowa to tylko część wyzwań, które z czasem mogą generować problemy. Właściciel serwisu podpowiada na co należy zwrócić szczególną uwagę przygotowując swoje auto do kolejnego sezonu.

Tegoroczna zima, mimo, iż nie była rekordowo długa czy mroźna, prawdopodobnie zdążyła uprzykrzyć życie wielu kierowcom. Nic więc dziwnego, że zmianę pory roku większość z nas przyjęła z nieskrywanym entuzjazmem.

Po zimie odwilż ? na ulicach błoto zmieszane z solą, którą posypywano nawierzchnię dróg. Błoto osadziło się na komorze silnika naszego samochodu. Jest to jeden z głównych czynników doprowadzających do niszczenia ważnych części samochodu znajdujących się pod maską.

By uniknąć wymiany tych kosztownych część wystarczy oddać pojazd w ręce fachowców, którzy dokładnie wyczyszczą i zabezpieczą komorę silnika.

Warto również odświeżyć wnętrze swojego auta, poleca się tu metodę ozonowania. W ten sposób pozbędziemy się nieprzyjemnych zapachów.

Właściciel serwisu zaznacza również, że co dwa lata w samochodzie powinien być wykonany przegląd instalacji elektrycznej.

Nie zapominajmy również o oponach, które należy wymienić, a następnie dostosować do obowiązujących wymagań ich ciśnienie. Wymianie opon powinno również towarzyszyć dokładne sprawdzenie i konserwacja felg.

Przy wymianie opon należy uważnie przyjrzeć się felgom, zabezpieczyć ranty felg odpowiednimi środkami oraz uszczelnić je. Auto serwis poleca w dobrych cenach opony i akumulatory ? oferuje sprzedaż i wymianę.

Warto również sprawdzić w warsztacie samochodowym stan świateł, wycieraczek przedniej szyby, hamulców oraz zawieszenia. Ponadto pamiętajmy o sprawdzeniu poziomu płynu hamulcowego i oleju w skrzyni biegów ? przekonuje Robert Pazio.

Podczas wizyty w warsztacie fachowcy mogą sprawdzić stan zawieszenia, w jakim stanie są osłony przegubów, końcówki drążków kierowniczych, łączniki stabilizatorów, silentblocki i amortyzatory.

Na koniec najważniejsza kwestia ? olej w silniku. Jego brak może doprowadzić do zatarcia serca naszego auta jakim jest silnik. Producenci samochodów mówią, iż olej (w zależności od marki pojazdu) należy wymienić po przejechaniu 30 ? 40 tys. kilometrów, co jest wprowadzaniem w błąd. Olej średnio należy wymieniać po przejechaniu 10 ? 15 tys. kilometrów. Skąd takie nieporozumienia i rozbieżności? Oleje silnikowe produkowane do samochodów nie są aż tak wydajne jak sugerują producenci pojazdów. Pamiętajmy o tym by zadbać o olej, by nasz pojazd nie zakończył przedwcześnie swojego ?życia?. Przywrócenie go do pełnej sprawności po takim zaniedbaniu może nas słono kosztować.

Auto serwis wykonuje przeglądy wiosenne, diagnozuje i wskazuje co wymaga interwencji mechanika.

Systematyczne przeglądy dają nam gwarancję, że nasz samochód będzie w ciągłej eksploatacji ? mówi Robert Pazio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.