Zagraj rodzinnie: Militarnie w Markach na 15 sierpnia

14 sierpnia, podczas 96. rocznicy obchodów Bitwy Warszawskiej Marki zapraszają grę militarną.

W trakcie pikniku historyczno-militarnego w Parku Miejskim w Markach, o godz.14.00 będzie można zagrać w grę militarną typu Laser Tag. Do udziału organizatorzy zapraszają zarówno uczestników jak i widzów.
Laser Tag wywodzi się z systemu szkolenia żołnierzy ? MILES (Multiple Integrated Laser Engagement System) wdrożonego w formacjach zmilitaryzowanych USA na przełomie lat 70. i 80.
W systemie elektronicznego paintballa rozgrywka polega do dziś na oznaczaniu przeciwnika, przymocowanym do broni nadajnikiem (lub z nią zintegrowanym) emitującym wiązkę podczerwieni, a ćwiczący noszą na sobie specjalne czujniki w postaci kamizelek bądź opasek na głowę. Przy skierowaniu wiązki w kierunku czujnika odzywa się głośny dźwięk informujący o ?trafieniu?, a system rejestruje trafienia.
W grze mogą brać udział dzieci (od 10 lat) i dorośli, a gra rodzinna staje się świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu.
W rozgrywce trwającej 3×15 minut biorą udział dwie drużyny (max 9 osób w drużynie). Najbardziej popularnym scenariuszem jest walka dwóch przeciwnych drużyn czerwonej i niebieskiej, które zdobywają flagi i bazy, walcząc o nie. Gra polega na jak najdłuższym utrzymaniu zdobytych elektronicznych punktów.
Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane są pod adresem e-mail: wpr@marki.Pl
Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje data zgłoszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.