Zatorze ma patrona

Na biwaku w Stanicy Szczepu w Pilawie nad Zalewem Zegrzyńskim 26 września br. Szczep 6 Drużyn Harcerskich
i Zuchowych ZATORZE z Wołomina otrzymał imię generała Mariusza Zaruckiego, pioniera żeglarstwa i wychowania morskiego, wybitnego taternika, twórcy TOPR-u.

ZATORZE działa jako szczep środowiskowy, który nie jest związany z żadną szkołą, choć większość jego członków uczęszcza do SP nr 2 i Zespołu Szkół przy ulicy Sasina w Wołominie. Szczep posiada trzy harcówki: przy Al. AK 34, szkutnię przy ulicy Łukasiewicza i Bazę Żeglarską w Pilawie. Jest środowiskiem w pełni niezależnym, organizuje własne zgrupowania obozów, zimowiska, rejsy, szkolenia i biwaki.

Dwa lata temu rozpoczęli Kampanię Bohater i wybrali na swojego bohatera generała Mariusza Zaruckiego (1867 – 1941). Kampania została podzielona na trzy części: woda (Neptun), góry i ratownictwo (Sokół) oraz wojsko i patriotyzm (Orzeł).
Szczep zapoznał się z życiem Patrona, odwiedził jego grób w Zakopanem a w harcówkach wykonany został kącik bohatera. Chcą godnie naśladować Jego oddanie dla Ojczyzny połączone z umiłowaniem przyrody i chęcią pomocy bliźnim.

Jedno przemyślenie nt. „Zatorze ma patrona

  1. Małe sprostowanie: generał Mariusz Zaruski, a nie Zarucki. Ten sam błąd pojawił się w papierowym wydaniu tego numeru ŻP. Pozdrowienia.

Możliwość komentowania jest wyłączona.