Zawody halowe modeli latających już 7 marca

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce zaprasza na zawody halowe modeli latających klasy F1N w ramach Pucharu Polski. Impreza, pod patronatem Burmistrza Miasta Zielonka, odbędzie się 7 marca w Hali Sportowej OKiS w Zielonce.

7 marca zielonkowska Hala Sportowa pełna będzie modeli pomniejszonych i uproszczonych urządzeń techniki. Podczas zawodów przewidziany został pokaz mistrzowski modeli zdalnie sterowanych z napędem elektrycznym.

Modele latające zabiorą wszystkich do nowego ?pomniejszonego świata?. Ten świat pozwala często na spektakularne odkrycia techniczne w rzeczywistości. Wiele maszyn którymi się poruszamy, było stworzonych i odwzorowanych z modeli. A nawet modeli, które powstały przez fantazje modelarza.

Modelarze ? hobbyści w czasie zawodów wystartują w następujących konkurencjach:

F1N ? dla Młodzików do 14 lat dziewcząt

F1N ? dla Młodzików do 14 lat chłopców

F1N ? dla juniorów 14-18 lat dziewcząt

F1N ? dla juniorów 14-18 lat chłopców

F1N ? kategoria open pow. 18 lat

Dla kategorii powyżej 14 lat wymagana jest licencja.

Zawody zostaną rozegrane zgodnie z obowiązującymi przepisami ?Systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w modelarstwie lotniczym i kosmicznym?. Sędzią głównym będzie Jerzy Kosiński. Za zajęcie I,II,III miejsca zwycięzcy otrzymają puchary oraz drobne nagrody rzeczowe.

Każdy Aeroklub lub Stowarzyszenie może zgłosić zawodników w dowolnej ilości do 5 marca. Druk zgłoszenia dostępny jest na stronie:

http://okis.zielonka.pl/.

Sylwia Kowalska