Zielonka – Centrum Aktywności Seniora tętni życiem

Zielonka - Centrum Aktywności Seniora tętni życiem

Centrum Aktywności Seniora w Zielonce nie przestaje zaskakiwać. Tym razem seniorzy z Zielonki postanowili zaprezentować swoje prace, które powstały podczas zajęć malarskich. Wystawę „Portrety” można oglądać w Kolejowej 11 do czwartku, 7 marca. Zachęcamy do zobaczenia tych niezwykłych prac!

Zajęcia malarskie należą do najbardziej lubianych i najchętniej wybieranych aktywności z bogatej oferty Centrum Aktywności Seniora (CAS). Pod okiem instruktorki, uczestnicy wykonują prace w różnych technikach, np. farbami akrylowymi, akwarelami czy pastelami olejnymi. Zawsze zadawany jest jakiś temat, np. martwa natura, kwiaty czy ilustracja do bajki. Czasami inspirację stanowią zdjęcia lub obrazy wybitnych artystów. Podczas tych zajęć powstają piękne, pełne emocji prace, które z pewnością warto pokazać innym.

Dlatego Centrum Aktywności Seniora serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy prac swoich podopiecznych w Kolejowej 11. Wystawa „Portrety” czynna jest do czwartku, w godzinach 12:00-20:00.

Wkrótce, bo już 16 marca, odbędzie się kolejne ciekawe wydarzenie organizowane przez Centrum Aktywności Seniora pn.  „Strefa Aktywnego Seniora”, W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Zielonce (ul. Powstańców 3) na seniorów czekać będzie wiele różnych stanowisk, oraz interesujących warsztatów. Zaprezentowana zostanie też pełna, niezwykle bogata oferta placówki. Szczegóły tego wydarzenia przedstawimy niebawem, zachęcamy do śledzenia aktualności na Facebooku Centrum Aktywności Seniora (link).

Centrum Aktywności Seniora zyskało stałą, ugruntowaną pozycję na mapie kulturalnej Zielonki. To miejsce, które zrzesza seniorów z naszego miasta, pozwala na ciekawe spędzenie czasu wolnego, ale także pokazuje jak dbać o siebie, swoje ciało i jak zachować umysł w dobrej kondycji.

Do zielonkowskiego klubu seniora należy aktualnie 265 osób. W roku 2023 odnotowano ponad 10 tys. odwiedzin w klubie, czyli prawie dwa razy więcej, niż rok wcześniej. Z różnorodnych zajęć, które odbywają się od poniedziałku do piątku, skorzystało średnio aż 39 osób dziennie. Warto podkreślić, że wszystkie zajęcia, które odbywają się w Centrum Aktywności Seniora są finansowane przez Miasto, co oznacza, że dla uczestników są one całkowicie bezpłatne.  

Z bogatej i różnorodnej oferty klubu mogą korzystać nieodpłatnie wszystkie mieszkanki i wszyscy mieszkańcy Zielonki, którzy ukończyli 60 lat. Wystarczy przyjść do siedziby przy Przemysłowej 4, zapoznać się z ofertą i korzystać z zajęć.

W szerokiej gamie zajęć Centrum Aktywności Seniora znajdują się:

 1. Gimnastyka – ćwiczenia ogólnorozwojowe na matach i na krzesełkach; trzy grupy o rożnym stopniu zaawansowania
 2. Trening pamięci, który pomaga zachować umysł w dobrej kondycji
 3. Trening gerontopsychomotoryczny, który pomaga utrzymać równowagę, słuch i wzrok w dobrym rytmie
 4. Warsztaty rozwojowe „Życie zaczyna się po 60-tce” pozwalające odkryć nowe pasje i cele
 5. AQUA – ćwiczenia w wodzie z doświadczonym instruktorem dla dwóch grup.
 6. Taniec w kręgu; dwie grupy o rożnym zaawansowaniu
 7. Taniec orientalny
 8. Lekcje języka angielskiego dla początkujących i średnio zaawansowanych
 9. Zajęcia z malarstwa, które pozwalają rozwijać kreatywność
 10. Zajęcia z rękodzieła, które pozwalają na samorealizację i wyrażanie siebie
 11. Zajęcia relaksacyjne, które poprawiają samopoczucie emocjonalne.
 12. Zajęcia rekreacyjne takie jak tenis stołowy, crossminton, bule czy gry towarzyskie.
 13. Sesje dialogowe – otwarte spotkania dla mieszkańców 60+, dotyczące lokalnej polityki senioralnej

Poza tym seniorzy mogą uzyskać pomoc psychologiczną, jak również korzystać z Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora. Biorą też aktywny udział w życiu lokalnej społeczności – przy okazji różnych wydarzeń, jak np. Dni Zielonki prezentują na scenie swoje talenty wokalno-taneczne. Uczestniczą też w organizowanych przez CAS licznych wydarzeniach, jak np. Sanioriada, Tydzień Aktywności Seniora czy spotkania z młodzieżą. Biorą udział w licznych wykładach na interesujące tematy, m.in. z zakresu dietetyki, bezpieczeństwa czy ochrony przed oszustwami.

Mariusz Dorot, dyrektor CAS, stale rozwija ofertę placówki, dostosowując ją do potrzeb i oczekiwań seniorów. Centrum Aktywności Seniora to miejsce pełne akceptacji, życzliwości i wsparcia. W siedzibie głównej przy ulicy Przemysłowej można nie tylko skorzystać z bogatej i różnorodnej oferty, ale również przyjść, porozmawiać i spędzić dzień wspólnie ze znajomymi.

Początkowo CAS działał tylko w siedzibie przy ulicy Przemysłowej 4, teraz swoje zajęcia prowadzi w kolejnych lokalizacjach w różnych częściach Zielonki: w budynku przy ul. Wyszyńskiego 7D oraz ul. Paderewskiego 57. Seniorów z Zielonki można spotkać także przy ul. Mickiewicza na zajęciach z gimnastyki w wodzie.

Źródło: UM Zielonka

Więcej informacji z Zielonki

Zielonka - Burmistrz otrzymał wotum zaufania i absolutorium

Zielonka – Burmistrz otrzymał wotum zaufania i absolutorium

Rada Miasta Zielonka, podczas III sesji, podjęła decyzję o udzieleniu Burmistrzowi Kamilowi Michałowi Iwandowskiemu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2023 [...]
0 komentarzy
Zielonka - wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach

Zielonka – wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach

Już za kilka dni wakacje. Dla uczniów oznacza to upragniony wypoczynek, a dla nas początek intensywnych prac remontowo-modernizacyjnych w szkołach i przedszkolach. Zmiany [...]
0 komentarzy
Zielonka - wykonawca drogi w osiedlu Poligon rozpocznie prace w lipcu

Zielonka – wykonawca drogi w osiedlu Poligon rozpocznie prace w lipcu

Wykonawcą inwestycji jest firma Jakość Bis z Ząbek, która dzisiaj została oficjalnie wprowadzona na teren budowy przez Burmistrza Kamila Michała Iwandowskiego oraz Zastępcę [...]
0 komentarzy
Zielonka - dyżury psychologa dziecięcego w punkcie konsultacyjnym

Zielonka – dyżury psychologa dziecięcego w punkcie konsultacyjnym

Punkt Informacyjno-Konsultacyjny ds. Uzależnień w Zielonce poszerza swoją ofertę wsparcia. Już od czwartku, dzieci będą mogły bezpłatnie skorzystać z profesjonalnej pomocy psychologa dziecięcego. [...]
0 komentarzy
Zielonka - 30-lecie firmy Szlesz-Mar

Zielonka – 30-lecie firmy Szlesz-Mar

Do grona zasłużonych i długoletnich przedsiębiorców z Zielonki dołączył Pan Andrzej Szleszyński, który swoją firmę prowadzi już od 30 lat. Z tej okazji [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.