Zielonka – koncert dla par świętujących 50-lecie małżeństwa

Zielonka - koncert dla par świętujących 50-lecie małżeństwa

W niedzielę 18 lutego w sali widowiskowej OKiS odbył się wyjątkowy koncert w wykonaniu Pierwszej Damy Polskiej Operetki – Grażyny Brodzińskiej. Gośćmi, którzy zasiedli na widowni były pary małżeńskie, świętujące 50-lecie pożycia oraz dłuższy staż małżeński. Atmosfera była gorąca, publiczność świetnie się bawiła i śpiewała znane przeboje razem z artystką. 

Burmistrz Miasta wraz z Radnymi zaprosili na ten wspaniały koncert wszystkich dostojnych jubilatów z Zielonki, aby uhonorować ich długoletni staż małżeński, złożyć z tej okazji gratulacje i życzyć dalszych lat udanego pożycia.

W czasie obecnej kadencji, czyli od 2019 roku, o tej porze odbywały się zwykle w Zielonce uroczyste gale wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadawanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym roku uroczystość taka odbędzie się w późniejszym terminie, ponieważ medale nie zostały jeszcze przez Prezydenta RP przygotowane.

Aby podtrzymać tradycję spotkań jubilatów na początku roku, Burmistrz wraz z Radnymi zaprosili pary małżeńskie na uroczysty koncert. Frekwencja dopisała znakomicie, do Ośrodka Kultury i Sportu przybyło wiele małżonków o co najmniej 50-letnim stażu. Większość z tych par odebrała już swoje medale podczas gal w latach ubiegłych, ale byli też małżonkowie, którzy swoje medale otrzymają w tym roku.

Gwiazdą wieczoru była Grażyna Brodzińska, znana śpiewaczka operetkowa, operowa i musicalowa, zwana Pierwszą Damą Polskiej Operetki. Artystka, obdarzona wspaniałym głosem, zaśpiewała najpiękniejsze utwory, wśród których znalazło się wiele znanych i lubianych piosenek z dawnych lat, m.in. z repertuaru Eugeniusza Bodo. Grażynie Brodzińskiej towarzyszył na scenie utalentowany wokalista – Jakub Milewski oraz zespół muzyków grających na skrzypcach, klawiszach i gitarze basowej.  Artyści wykonali wiele znanych utworów, w których publiczność odnajdowała swoją młodość i chętnie włączała się do wspólnej zabawy. Cała sala śpiewała „Usta milczą, dusza śpiewa, kochaj mnie”, „Umówiłem się z nią na 9.00” czy „To ostatnia niedziela”. Podniosły nastrój wieczoru potęgowały wspaniałe wykonania przez Grażynę Brodzińską i Jakuba Milewskiego słynnych światowych standardów muzyki, jak „Besame mucho” czy „Wonderful world”.

– Bardzo dziękuję, że przyjęli Państwo zaproszenie na to dzisiejsze wyjątkowe popołudnie – powiedział Burmistrz Kamil Michał Iwandowski.  –  50-lecie pożycia małżeńskiego to bardzo ważny jubileusz dla całej społeczności Miasta. Tak wiele można się od Państwa nauczyć, z wielu rad skorzystać. Za to wszystko chciałem Państwu serdecznie podziękować i pogratulować tak imponującego stażu małżeńskiego. 

Na zakończenie koncertu Burmistrz podziękował również Grażynie Brodzińskiej, wręczając artystce bukiet kwiatów. Śpiewaczka także złożyła parom małżeńskim serdeczne życzenia dalszych wspólnych lat w zdrowiu i szczęściu.

Koncert został bardzo dobrze odebrany przez jubilatów, którzy przeżywali podczas niego chwile radości i wzruszeń. Opuszczali salę uśmiechnięci i zadowoleni, wielu wciąż nuciło zasłyszane przeboje.

– To bardzo miło, że zostaliśmy zaproszeni na taki koncert – mówili wychodzący goście. – Takie wyjście pozwala oderwać się od codzienności, spotkać z innymi, spędzić ciekawie czas. Bardzo przyjemnie jest poczuć, że samorząd Miasta dba o nas, seniorów, czujemy się docenieni i uhonorowani.

Źródło: UM Zielonka

Więcej informacji z Zielonki

Zielonka - Weekend pełen miejskich wydarzeń

Zielonka – Weekend pełen miejskich wydarzeń

Rozpoczynający się weekend upłynie  pod znakiem teatru. Już dzisiaj OKiS zaprasza na spektakl, w którym jedną z ról odegra… Zielonka. W niedzielę zaś [...]
0 komentarzy

Kabaret Paranienormalni już niedługo zawita do Zielonki!

Już 26 kwietnia o godzinie 19:00 w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce Kabaret Paranienormalni będzie bawił mieszkańców Zielonki i okolic prezentując swój [...]
0 komentarzy
Zielonka - konkurs dla uczniów "Jak oszczędzam wodę?" przedłużony

Zielonka – konkurs dla uczniów „Jak oszczędzam wodę?” przedłużony

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie zdążyli wziąć udziału w konkursie „Jak oszczędzam wodę”. O cenne nagrody można powalczyć jeszcze do 19 kwietnia [...]
0 komentarzy
Zielonka - Spotkanie ws. powołania komitetu rewitalizacji

Zielonka – Spotkanie ws. powołania komitetu rewitalizacji

UM Zielonka zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu Zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji Miasta Zielonka. Dziś o godzinie 17:00 [...]
0 komentarzy
Zielonka - pierwsza tegoroczna garażówka OKiS

Zielonka – pierwsza tegoroczna garażówka OKiS

Masz w domu ubrania, w których już nie chodzisz? Niepotrzebne zabawki, sprzęt AGD, ozdoby, kwiaty czy jakieś inne rzeczy? W sobotę 20 kwietnia [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.