Zielonka obsypana nagrodami na konkursie norwidowskim

Uczniowie z Zielonki znakomicie zaprezentowali się na powiatowym XV Konkursie Poetyckim ?Cyprian Norwid Poeta Naszej Ziemi?, zdobywając liczne nagrody.

Zielonka zdobyła pierwsze miejsca w 3 kategoriach: pośród gimnazjalistów Kamila Barczyńska ? teatr jednego aktora i Ania Banaszek ? poezja śpiewana. Pośród licealistów najlepsza była Marta Dąbrowska z Zespołu Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce. Marta otrzymała też NAGRODĘ SPECJALNĄ ? statuetkę Cypriana Norwida.

W kategorii wiekowej uczniowie kl. I-III, recytacja, II miejsce zajęła Julia Gawerek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonce. W kategorii recytacja, uczniowie szkół podstawowych, kl. IV-VI III miejsce zajęła Zuzanna Frankowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zielonce a wyróżnienie trafiło do Zofii Bandulet z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 48 Aktywności Twórczej w Zielonce.

Koncert finałowy Konkursu i wręczenie nagród laureatom odbył się 20 maja w Dąbrówce. Eliminacje miejskie w Zielonce organizuje co roku Ośrodek Kultury i Sportu.

W Dąbrówce reprezentantom Zielonki towarzyszył Dyrektor OKiS Robert Smoderek. Finał połączony był z uroczystościami upamiętniającymi C. K. Norwida w Dąbrówce. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się złożeniem kwiatów w Kościele Parafialnym w Dąbrówce, pod tablicą upamiętniającą chrzest Poety oraz na cmentarzu parafialnym, na symbolicznym grobie Matki Norwida. W ceremonii wzięli udział: Adam Łossan, wicestarosta wołomiński i Radosław Korzeniewski, wójt Gminy Dąbrówka. OKiS Zielonka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.