Złota Paulina

Reprezentantka Klubu Sportowego ?ROKIS? Radzymin, Paulina Tyszko zajęła pierwsze miejsce podczas IV Finałowej Rundy Pucharu Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie.

Czwarta odsłona zawodów została rozegrana w Teresinie. Paulina Tyszko po  trzech pierwszych rundach Pucharu Polski zajmowała znakomitą drugą lokatę w klasyfikacji generalnej, ustępując jedynie swojej koleżance z kadry Aleksandrze Wojnickiej z klubu ?Chrobry? Głuchołazy.
Paulina  słabo spisała się w eliminacjach (2x 60m), wystrzelała 524pkt., co dało jej po tej fazie zawodów odległą 17 pozycję z ogromną stratą 71 ?oczek? do prowadzącej Aleksandry Wojnickiej. Tak niskie miejsce nie było jednak przypadkowe. Była to część planu, który obmyślił trener klubu z Radzymina Robert Marcinkiewicz.
Paulina musiała zmierzyć się z teoretycznie lepszymi zawodniczkami, które zajmowały lepsze miejsca po eliminacjach. Nasza najlepsza juniorka młodsza w walce o 1/32 miała wolny los, lecz w następnym pojedynku zmierzyła się z ulubienicą gospodarzy Justyną Rosa (Mazowsze Teresin). Dużo lepsza okazała się Paulina, wygrywając ten pojedynek 99:83.
I oto nadeszła chwila na zweryfikowanie planu Roberta Marcinkiewicza. Paulina musiała się zmierzyć z najlepszą zawodniczka po eliminacjach – Aleksandrą Wojnicką. Ewentualna wygrana w 1/16 nad przeciwniczka miała uniemożliwić jej zdobycie punktów w tej rundzie i w rezultacie wyprzedzenie jej w klasyfikacji generalnej. Po bardzo zaciętym pojedynku Paulina pokonała Aleksandrę 105:101 i była na najlepszej drodze do zwycięstwa. Dalsze pojedynki były już tylko formalnością. W walce o strefę medalową świetnie spisująca się Paulina wyeliminowała drugą zawodniczkę Mazowsza Teresin Aleksandrę Klatę 107:95.
W walce o finał Tyszko wygrała z Karoliną Kijewską z MRKS Gdańsk 107:85, aby w finale okazać się najlepszą zawodniczką imprezy. Paulina w stu procentach zrealizowała plan trenera, w finale pokonując Karolinę Frelicką ze Stelli Kielce. Tym samym wygrała IV Finałową Rundę Pucharu Polski Juniorów Młodszych oraz przegoniła Aleksandrę Wojnicką w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Tym samym okazała się najlepszą Juniorką Młodszą w 2008roku!

7 przemyśleń nt. „Złota Paulina

1. Zawsze wiedziałam ze Paulinka jest najlepsza jest przyszłą medalistką olimpijską! to że jest najlepszą Juniorką Młodszą 2008r. wcale mnie nie zdziwiło.To jest dziewczyna z twardym charakterem i ogromnym potencjałem , nie ma na nią mocnych.Paulinko trzymaj tak dalej. jestem z ciebie ogromnie dumna

2. No fajnie fajnie ale kim jestes Kasiu B?? Bardzo miło że Paulina wygrała ;) ale jest tez wredna….

3. A dlaczego jest wredna….Myślę że przemawia przez ciebie zazdrość.Czy mam rację?