Zmiany w organizacji ruchu i komunikacji autobusowej w Zielonce

Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu ulicy Fieldorfa w Wołominie

21 listopada rozpoczną się prace w terenie związane z modernizacją ulicy Długiej. Wiąże się to z koniecznością wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu. W pierwszym etapie inwestycji czasowym wyłączeniom ulegnie odcinek ulicy Długiej od Kościuszki do Prostej.

W poniedziałek Wykonawca ruszy z pracami związanymi z budową nowej kanalizacji deszczowej w ulicy Długiej, na odcinku od Bema do Prostej. Ich zakończenie planowane jest na koniec tego roku. Kolejne etapy całej inwestycji w dużej mierze uzależnione będą od warunków atmosferycznych.

Jakie zmiany nastąpią od najbliższego poniedziałku w organizacji ruchu w okolicy ul. Długiej?

Odcinek ulicy Długiej od Bema do Prostej (bez skrzyżowań) zostanie zamknięty dla ruchu pojazdów. Zaś od Kościuszki do Bema ulicą Długą będą mogli przemieszczać się wyłącznie mieszkańcy dojeżdżający do posesji.

Ulice Nauczycielska i Młodzieżowa, które są obecnie ulicami jednokierunkowymi, zostaną zaślepione od strony ul. Długiej. Wjazd i wyjazd będzie możliwy wyłącznie od ulicy Powstańców.

Zmiana w trasach i rozkładach miejskich linii „L”

W związku z rozpoczęciem robót drogowych, zmianie ulegnie również trasa autobusów miejskich linii L43 i L46. Tymczasowa trasa zakłada ominięcie fragmentu ulicy Długiej od Wolności do Kościuszki. Tym samym zawieszone zostaną przystanki „Młodzieżowa 01” i „Młodzieżowa 02”, „Różana 01” i „Różana 02” oraz „Powstańców 03”.

Ze względu na wydłużenie trasy linii L43 i L46 oraz brak możliwości wyznaczenia objazdu innymi ulicami, część kursów L43 i L46 zostanie skrócona do ul. Fabrycznej w Markach. Zmiana rozkładu ma charakter czasowy.

Na trasie linii L46 zawieszone zostaną przystanki „Młodzieżowa 01” i „Młodzieżowa 02”. Wszystkie pozostałe przystanki będą funkcjonować bez zmian.

Na trasie linii L43 zawieszone zostaną przystanki „Młodzieżowa 01”, „Młodzieżowa 02”, „Różana 01” i „Różana 02” oraz „Powstańców 03”. Dodatkowo linia ta będzie obsługiwać przystanki „Powstańców 01” i „Powstańców 02”.

 

Więcej informacji z Zielonki

Zielonka - Plac zabaw w osiedlu Żabia już gotowy!

Zielonka – Plac zabaw w osiedlu Żabia już gotowy!

Najmłodsi mieszkańcy Zielonki zyskali nowe miejsce zabaw i rekreacji. W osiedlu Żabia powstał atrakcyjny, nowoczesny plac zabaw z kolorowymi urządzeniami i bezpieczną nawierzchnią. [...]
0 komentarzy
Zielonka - zielona sobota w PSZOK przesunięta na 8 czerwca

Zielonka – zielona sobota w PSZOK przesunięta na 8 czerwca

Najbliższa akcja „Zielona sobota w PSZOK” nie odbędzie się 1 czerwca, lecz została przesunięta na 8 czerwca do PSZOK przy ul. Krzywej 18 [...]
0 komentarzy
Zielonka - 31 maja - zmiany w kursowaniu linii L27

Zielonka – 31 maja – zmiany w kursowaniu linii L27

W najbliższy piątek autobusy linii L27 będą kursować według specjalnego rozkładu jazdy. 31 maja autobusy linii L27 będą kursować tak, jak w miało [...]
0 komentarzy
Zielonka - Od 1 lipca obsługa PSZOK tylko z kartą

Zielonka – Od 1 lipca obsługa PSZOK tylko z kartą

Jeszcze tylko do końca czerwca można oddawać odpady na przejściowych zasadach – przy użyciu karty PSZOK lub po spisaniu protokołu. Od 1 lipca [...]
0 komentarzy
Złoci lekkoatleci z Zielonki

Złoci lekkoatleci z Zielonki

W minioną sobotę odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Mazowsza dzieci do lat 12, na których aż 3 złote medale zdobyli zawodnicy i zawodniczka z [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.