Zmiany w ząbkowskiej komunikacji

Ząbki - w niedziele 10 i 17 grudnia Ząbkobusy będą kursować wg. rozkładu sobotniego

W związku z zakończeniem i pozytywnym odbiorem ul. Wolności, przywrócone zostało funkcjonowanie komunikacji na ul. Wolności. Zostaje też wprowadzony kolejny etap zmian układu linii komunikacyjnych w Ząbkach.

 1. Od soboty 25.X likwiduje się objazd przywraca się linii Ząbki-1 i Ząbki-3 przez ul. Bystrą. Dla linii „Ząbki-1 i 3” przywraca się funkcjonowanie przystanku „Wolności 03″ na ul. Wolności. Autobusy tych linii nie będą się już zatrzymywać na ul. Sosnkowskiego 02 i Hallera 03. Przystanek „Wolności 01” będzie tylko przedostatnim przystankiem na trasach linii „Ząbki-1 i 3”.
 2. Od 25.XI zostaje wprowadzony drugi etap listopadowych zmian w układzie linii autobusowych, tym razem w Ząbkach północnych w ramach którego:
 • Linia „Ząbki-3” – będzie kursowała tak jak przed objazdami – pierwotną trasą dwukierunkowo tj. ulicami: Drewnicką, Kochanowskiego Szpitalną, Narutowicza, Wigury . Wybrane kursy będą dojeżdżały do cmentarza północnego.
  • Linia „Ząbki-1” pojedzie w północnych Ząbkach  zmienioną trasą aby zapewnić komunikację mieszkańcom rejonu ul. Wolności, którzy wcześniej korzystali z linii Ząbki-2. Po przekształceniu linii Ząbki-2 w linię Ząbki-4M jadącą do metra. Korekta trasy linii Ząbki-1 umożliwi im dojazd do stacji PKP, szkół oraz na przesiadkę do ul. Radzymińskiej i do CH Marki.  Linią Ząbki-1 już nie dojedziemy do cmentarza północnego.  Przebieg trasy linii Ząbki-1 na zmodyfikowanym odcinku:
   • w kierunku PKP Ząbki i  ul. Powstańców autobus „Ząbki-1” pojedzie prosto ul. Wolności do ul. 11 Listopada, następnie ul. 11 Listopada do ul. Żeromskiego, od przystanku 11 Listopada 01 – przebieg jak przed zmianami – wspólny z linią Z3. NA zmodyfikowanym przebiegu będzie zatrzymywał się na przystankach „Piotra Skargi 01” na ul. Wolności, „Tetmajera” na ul. 11 Listopada.
   • w kierunku ul. Radzymińskiej i CH Marki linia „Ząbki-1” za przystankiem „Wyspiańskiego 01”, pojedzie ul. Żeromskiego i 11 Listopada do ul. Wolności i  będzie zatrzymywała się na przystankach „Wilcza” na 11 Listopada i „Piotra Skargi 02” na ul. Wolności.

3.  Od 25.XI dla linii „Ząbki-1″ i „Ząbki-3″ obowiązują skorygowane rozkłady jazdy. Oprócz likwidacji objazdu ul. Bystrą i zmiany trasy linii Ząbki-1, skorygowano również rozkłady dla niedziel i świąt w związku pojawiającymi się wnioskami mieszkańców.

Kolejną zmiana rozkładów i ostatni etap zmian w układzie linii w Ząbkach centralnych i południowych  planujemy wprowadzić po otwarciu ul. ks. Skorupki i likwidacja związanych z tym objazdów co mamy nadzieję, nastąpi w grudniu.

Pliki do pobrania

Więcej informacji z Ząbek

Ząbki - trwa przetarg na najem lokalu użytkowego przy ul. Słowackiego 21

Ząbki – trwa przetarg na najem lokalu użytkowego przy ul. Słowackiego 21

Trwa trzeci przetarg pisemny nieograniczony na najem lokalu użytkowego, mieszczącego się w budynku trybuny miejskiej, położonej w Ząbkach przy ul. Juliusza Słowackiego 21, [...]
0 komentarzy
Pracuj w Straży Miejskiej Miasta Ząbki

Pracuj w Straży Miejskiej Miasta Ząbki

Komendant Straży Miejskiej w Ząbkach ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko pracy (oferta ważna do dnia 23.02.2024 r). Stanowisko: Aplikant (w charakterze strażnik [...]
0 komentarzy
Kobyłka - weryfikacja uprawnień transportowych na przewóz osób taksówką

Ząbki – informacja dla przedsiębiorców posiadających licencję na taksówkę

Przedsiębiorcy posiadający licencję wydaną przed dniem 17 września 2023 r. są obowiązani w terminie do dnia 31 marca 2024 r. przedłożyć dokumenty potwierdzające [...]
0 komentarzy
Ząbki - wyniki konkursu na dotacje dla klubów sportowych

Ząbki – wyniki konkursu na dotacje dla klubów sportowych

Dokonano rozstrzygnięcia konkursu ofert, ogłoszonego dnia 28 grudnia 2023 r. na udzielenie dotacji dla klubów sportowych. W przewidzianym terminie składania ofert tj. do [...]
0 komentarzy
Ząbki - Weekendowy Festiwal Dmuchańców startuje już 17 lutego

Ząbki – Weekendowy Festiwal Dmuchańców startuje już 17 lutego

Burmistrz Miasta Ząbki zaprasza na WEEKENDOWY FESTIWAL DMUCHAŃCÓW w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Batorego 11. Dla posiadaczy Jestem z Ząbek – [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.