Zwycięstwo Huraganu na zakończenie sezonu

Awans piłkarzy wołomińskiego Huraganu do trzeciej ligi stał się faktem ? od pewnego czasu był „zaledwie” pewny. Mecz z Wkrą Żuromin, ostatnie spotkanie w tym sezonie, był manifestacją sportowej radości zarówno w trakcie, jak i po meczu.

Piłkarze Huraganu szybko objęli prowadzenie – już w czwartej minucie bramkę zdobył Kozłowski, któremu asystował Biernacki. W dwudziestej siódmej minucie wynik na 2:0 podniósł Ndakiza po podaniu Lewickiego. W drugiej połowie, sześćdziesiątej trzeciej minucie, wypracowaną przez siebie możliwość wykorzystał Herman, sześć minut później ponownie z podania Lewickiego czwartą bramkę zdobył Rowicki.

IMGP2037

? Był to mecz, który miał przypieczętować nasz awans, faktycznie zdobyty już przecież kilka tygodni temu. Chłopcy pokazali, że potrafią nie tylko dobrze grać, ale też świetnie się bawić grą w piłkę ? nikt po dzisiejszym meczu nie ma chyba wątpliwości. ? komentował po spotkaniu trener Andrzej Prawda. ? Wydaje mi się, że przeciwnik dzisiaj nie miał żadnych atutów. Strzeliliśmy cztery bramki, a przecież spokojnie mogliśmy ich zdobyć drugie tyle. Potraktowaliśmy to spotkanie bardzo lekko w tym sensie i w dobrym tego słowa znaczeniu, że chcieliśmy pokazać fajną piłkę, dużo bramek dla kibiców, którzy przyszli świętować awans. Myślę, że to wystarczy za cały dzisiejszy komentarz…

Możnaby się spodziewać, że taki sukces oznacza dalszą współpracę trenera z zespołem i z klubem. Tymczasem nie zapadła jeszcze decyzja w sprawie dalszej współpracy trenera Prawdy z Huraganem. ? Myślę, że dobrze by było żebyśmy umówili się z zarządem w najbliższym czasie na jakąś rozmowę podsumowującą moją pracę z tym zespołem – uważam, że jest taka potrzeba. Sam zrobiłem takie krótkie podsumowanie i z którego wynika, że za mojej kadencji rozegraliśmy 42 mecze i zdobyliśmy 96 punktów, to jest średnia dająca powyżej 2,3-2,4 punktu na mecz. To jest bardzo dobry rezultat ? przypomnę, że zespół który na początku obejmowałem zajmował bardzo nieeksponowane miejsce w tabeli, dlatego też cieszę się bardzo z tego awansu. – podsumowuje trener. W paśmie zwycięstw wołominiaków swój udział wydają się mieć kibice ? na własnym boisku drużyna zwyciężała trzynaście razy i poniosła tylko jedną porażkę.

15 czerwca 2013, 17:00 – Wołomin – 30 kolejka IV ligi.

Huragan SOBSMAK Wołomin – Wkra Żuromin 4:0 (2:0)

Bramki: Kozłowski '4 (as. Biernacki), Ndakiza ’27 (as. Lewicki), Herman ’63 (bez asysty), Rowicki ’69 (as. Lewicki).

Skład Huraganu SOBSMAK: Ratajczyk – Cieślak (71′ Gajewski), Górski, Ochman, Sochacki (74′ Kondracki) – Herman, Stańczuk, Lewicki, Biernacki (55′ Woźniak), Kozłowski – Ndakiza (46′ Rowicki).