Kierujący jednośladem został przewieziony do szpitala w wyniku zderzenia z traktorem, do którego doszło w Woli Miedniewskiej. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Wczoraj (25.08) około godziny 20:20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wola Miedniewska (gm. Wiskitki). Pracujący na miejscu policjanci żyrardowskiej drogówki ustalili, że 16-letni kierujący motorowerem, jadąc wraz z 15-letnim pasażerem najechał na tył ciągnika rolniczego do którego przyczepione były brony. W wyniku tego wypadku 16-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierujący traktorem jak i pasażer byli trzeźwi. Zaś, od kierującego motorowerem pobrana została krew do dalszych badań. Nastolatek posiadał uprawnienia do kierowania jednośladem. Teraz policyjne postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności tego zdarzenia.
Sierpień to okres wzmożonych prac w gospodarstwach. Rolnikom towarzyszy wtedy wiele niebezpieczeństw, m.in. związanych z obsługą maszyn, częstym przejazdem sprzętu rolniczego po drogach publicznych czy pracami na wysokości. Kierowco, pamiętaj, że w tym okresie na drogach mogą poruszać się wolniejsze pojazdy rolnicze, często z podłączonym sprzętem. Zachowujmy bezpieczny odstęp, cierpliwość i ostrożność przy wyprzedzaniu. Rolnicy również powinni zaś pamiętać o właściwym oznakowaniu i oświetleniu maszyn, aby być widocznymi dla innych uczestników ruchu.


Autor: kom. Emilia Bodych
Więcej wiadomości z Mazowsza
Rozpędzonym quadem ruszył na policjanta. 46-latek usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza
Zderzenie osobówki z TIR-em w Mławie. Sygnalizacja nie działała, kobieta trafiła do szpitala
11 uszkodzonych elewacji bloków. Ostrołęccy kryminalni szybko zatrzymali sprawców zniszczenia mienia
Pracowity weekend strażaków z Sochaczewa. 13 interwencji, pożary aut, wypadki i ciężarówka w rowie
Policjant po służbie jako pierwszy na miejscu wypadku w Sokolnikach Suchych
10 wypadków i 35 nietrzeźwych kierowców. Niebezpieczny weekend na drogach Mazowsza
Nieletni na quadzie, pijany kierowca BMW i nietrzeźwy za kierownicą Audi – intensywny weekend przysuskich policjantów
Nietrzeźwy 18-latek dachował Oplem. Stracił prawo jazdy
Z siekierą groził sąsiadowi śmiercią i podpaleniem. 60-latek trafił do aresztu
Kradzież, mefedron i… rasowy królik. 19-latka z Legionowa wpadła w ręce mundurowych
Tragiczny wypadek w Nowej Małej Wsi. Ford uderzył w drzewo, 48-letnia kobieta nie żyje
20 tysięcy ton niebezpiecznych odpadów w Wołominie. Potrzeba około 200 mln zł i pilnych decyzji
500-lecie włączenia Mazowsza do Królestwa Polskiego. Nagrody dla uczniów i nauczycieli
Dachowanie na drodze Jabłonna Lacka–Gródek. Jedna osoba była uwięziona we wraku

