Wiosną czarujemy dla Maksa!

Maks ma 5 lat. Uwielbia zabawę na świeżym powietrzu, kolekcjonuje małe motory, którymi potrafi bawić się godzinami. Jak każdy chłopiec lubi grać w gry komputerowe.

Od kilku tygodni 5-letni Maks, który do tej pory żył normalnie, tęsknie wygląda za okno marząc o zabawach na śniegu. Niestety od kilku tygodni Maks nie może się bawić tak jak dotąd. Dobrze, że mama jest wciąż przy nim, czyta mu bajki i tłumaczy, że ból minie i za jakiś czas będzie mógł tak jak wcześniej biegać i bawić się z siostrą. Maks tęsknie wygląda przez okno i marzy o wyprawie na sanki. W tym roku niestety to się nie uda. A w przyszłym?

Ostatnie dni 2012 roku były w rodzinie Maksa bardzo nerwowe. Chłopiec skarżył się na ból głowy, który początkowo, również przez lekarzy, tłumaczony był typową migreną. Kiedy ból nie mijał, a Max zaczął tracić siły i doszły również inne niepokojące objawy, zaczęło się gorączkowe poszukiwanie diagnozy. Wreszcie padła – nowotwór złośliwy mózgu. W tym momencie wszystko inne przestało mieć znaczenie. Trzeba ratować chłopcu życie. Maks jest pod opieką CZD, ma już za sobą pierwszą operację, trzecią chemioterapię i jeszcze więcej do przejścia. I niestety również do wycierpienia. Maks jest bardzo dzielny, wie że jest chory i nie może się poddawać.

Rodzice bardzo denerwują się nie tylko jego stanem zdrowia, ale także tym skąd wziąć pieniądze na jego leczenie, na dojazdy do szpitala, lekarstwa, opatrunki, opłatę za pobyt rodziny przy nim w szpitalu, na normalne życie.

Postanowiłyśmy zorganizować dla Maksa koncert charytatywny, kiedy Marta zaprzyjaźniona z mamą chłopca opowiedziała nam o jego chorobie. Zamiast rozpaczać, wzięłyśmy się w garść i zaczęłyśmy organizować pomoc dla Maksa żeby umniejszyć jego cierpienia i dać mu powody do radości mimo cierpień, jakie musi znosić. Maks jest dzielnym chłopcem, mimo że każda chemia to dla niego niewysłowiony ból, wie że musi być silny dla siebie, dla rodziców i dla siostry, która oczekuje na jego powrót po każdym pobycie w szpitalu.

14 kwietnia 2013 roku planujemy zorganizować na hali sportowej w Radzyminie charytatywny koncert dla Maksa. Aktualnie się organizujemy ? zbieramy artystów, sponsorów oraz osoby, które chciałyby nam pomóc. Wszystkich, którzy chcą nam pomóc w organizacji imprezy serdecznie zapraszamy do współpracy!

Konto dla Maksa:

Przekaż 1% PODATKU = 100% POMOCY 

Fundacja ?USŁYSZ MARZENIA? KRS: 0000312232

Nr konta: 54892300080901941820090001

Z dopiskiem: dla Maksymiliana Siuchty

http://www.uslyszmarzenia.pl/

Komitet organizacyjny w składzie: Marta Jezierska, Beata Nadratowska-Grala, Dominika Pawelec, Anna Chrustowska