W minioną sobotę policjanci z Komisariatu Policji w Jadowie uratowali życie 76- latka. Gdy straż pożarna prowadziła czynności gaśnicze, funkcjonariusze z zadymionego pomieszczenia płonącego budynku wynieśli poszkodowanego, który nie był w stanie poruszać się o własnych siłach.
W sobotę po 8:00 rano, podczas służby, asp. Bartosz Napłoszek i dzielnicowy sierż. sztab. Radosław Kumek z Komisariatu w Policji w Jadowie zostali zadysponowani na interwencję dotyczącą pożaru domu przy ulicy Jana Pawła II. Gdy dojechali, na miejscu zastali załogę Ochotniczej Straży Pożarnej z Jadowa, która przystąpiła już do czynności gaśniczych płonącego budynku.
Dzielnicowy szybko ustalił, że wśród ewakuowanych z budynku osób brakuje 76-latka. Policjanci posiadali wiedzę, że przebywa tam osoba z niepełnosprawnością, dlatego bez chwili wahania, wspólnie ze strażakami, nie bacząc na zagrożenie własnego życia, wbiegli do zadymionego pomieszczenia płonącego budynku. Na łóżku znaleźli leżącego mężczyznę, który nie był w stanie poruszać się o własnych siłach. Natychmiast wynieśli poszkodowanego na zewnątrz, następnie udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Choć sami odczuwali dyskomfort z powodu przebywania w pomieszczeniu o dużym zadymieniu, czynności kontynuowali do czasu przybycia załogi karetki pogotowia, która zabrała 76-latka do szpitala.
Dzielnicowy i funkcjonariusz Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego wykazali w tym momencie wszystkie cechy, które powinny ich charakteryzować, czyli empatię, a także umiejętność podejmowania trudnych decyzji w szybkim czasie. Ponadto wykazali się znakomitą znajomością osób i miejsc ze swojego rejonu.
Oprac. MK/ea / KPP w Wołominie
Więcej wiadomości z Mazowsza
Skok do wody na dawnej żwirowni zakończył się dramatem. 32-latek trafił śmigłowcem LPR do szpitala
Samochód staranował bariery przed ogrodzeniem cmentarza w Zakroczymiu
Motocyklista zderzył się z ciężarówką. Lądował śmigłowiec LPR
Jego łupem padły okulary i namioty
Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki. W akcji uczestniczyło blisko 150 osób
Nocna kolizja w centrum Legionowa. Trzy osoby badane przez ratowników, droga była całkowicie zablokowana
Poważne zderzenie busa z motocyklem na DK62. Młody motocyklista trafił pod opiekę ratowników
Bus wjechał do rowu – 4 osoby ranne
Miał jechać 50, pędził 128 km/h. Surowa kara dla 35-latka
Nietrzeźwy kierujący skuterem nie zatrzymał się do kontroli
22-latek jechał pod wpływem narkotyków, miał przy sobie znaczne ilości mefedronu- trafił do aresztu
Wsiadł za kierownicę, mimo, że miał zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. Teraz straci uprawnienia na kolejne 3
Bez tablicy, bez uprawnień i z ponad 3 promilami!
Zarabiali na fikcyjnych sklepach internetowych – oszukali w ten sposób ponad 440 osób!

