W środę, 23 kwietnia br. w Ciechanowie odbył się Wojskowy Dzień Sportu, zorganizowany przez 5 Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej i I Liceum Ogólnokształcące CN-B im. Polskich Spadochroniarzy. W wydarzeniu objętym patronatem honorowym prezydenta Ciechanowa – uczestniczyli żołnierze, uczniowie oraz przedstawiciele służb mundurowych, którzy mierzyli się w różnych konkurencjach sportowych.
Wojskowy Dzień Sportu rozpoczął się o godzinie 10:00 na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie, a program wydarzenia obejmował wiele aktywności, w tym zawody w trzech głównych konkurencjach: biegowym teście siłowym, biegu na 3 kilometry oraz podnoszeniu ciężarów. Dodatkowo, uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił na strzelnicy VR, strzelnicy wiatrówkowej, w łucznictwie oraz zobaczyć pokazy dynamiczne w wykonaniu żołnierzy 5MBOT i uczniów FENIKSA. Wszystkie rywalizacje odbyły się w duchu sportowej rywalizacji, a atmosfera wydarzenia sprzyjała współpracy i integracji z mundurowymi.

Uczestnicy z wysokimi wynikami otrzymali wyróżnienia za swoje osiągnięcia, a najlepsi w poszczególnych konkurencjach zostali nagrodzeni pucharami. Nagrody wręczyli: Dowódca 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej płk dr Paweł Lech, wiceprezydent Ciechanowa Pani Iwona Kowalczuk oraz dyrektor I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Ciechanowie Pani Agata Pytel.

Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:
Biegowy Test Siłowy o Puchar Dowódcy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej:
w kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zdobył Paweł Niewęgłowski, wśród kobiet wygrała Maria Oblińska.
Bieg na 3 kilometry o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów:
Grzegorz Urbanowski zajął pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn, a Maria Oblińska po raz kolejny triumfowała wśród kobiet.
Podnoszenie ciężarów o Puchar Dyrektora I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy:
w tej konkurencji zwyciężyli Michał Smoleński oraz Angelika Karolina Ostrowska.

Podporucznik Marcin z Sekcji Szkoleniowej 5 MBOT podkreślił: wojskowy Dzień Sportu to doskonała okazja, by przypomnieć o roli sprawności fizycznej w służbie wojskowej. Cieszymy się, że młodsze pokolenie również zaangażowało się w to wydarzenie, co świadczy o ich rosnącej świadomości na temat zdrowia i sprawności fizycznej, które są niezbędne zarówno w wojsku, jak i w codziennym życiu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie oraz mieszkańcom Ciechanowa za obecność i wsparcie tego sportowego wydarzenia.
Więcej wiadomości z Mazowsza
Terytorialna Służba Wojskowa na Mazowszu – dołącz do 5MBOT!
Czołowe zderzenie osobówek w Cybulicach Małych
Nieprawidłowy transport zatrzymany na S8
Obiecali uniwersalną protezę zębową. Przysłali zabawkowe zęby
Osobówka ścięła latarnię i wylądowała w rowie
Kradli jednoślady – złodziejski duet namierzony i zatrzymany
Trzech poszukiwanych mężczyzn zatrzymanych tego samego dnia
Pożar samochodu w Zielonce
Czarna seria wypadków z udziałem pieszych
Pożar pustostanu w Turowie
Pies przetrzymywany w brudzie, odchodach, w stanie rażącego wychudzenia i bez pokarmu, chory i pozbawiony opieki weterynaryjnej
Udaremniony przemyt papierosów balonem
Brawurowa prędkość i niebezpieczne manewry kierowców na S7
Nie wolno strzelać do dzików – przypomnienie zasad bezpieczeństwa

