Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o ciężkie uszkodzenie ciała. Do zdarzenia doszło na pod koniec września br. Z ustaleń wynika, że sprawca zaatakował pokrzywdzonego, zadawał mu ciosy pięścią w twarz, powodując u niego ciężkie obrażenia ciała. Mężczyzna został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala. Po usłyszeniu zarzutu podejrzany trafił do aresztu na trzy miesiące.
Policjanci z wolskiej patrolówki otrzymali zgłoszenie w sprawie pobicia mężczyzny. Na miejscu karetka pogotowia zabrała pokrzywdzonego do szpitala z obrażeniami twarzy. Funkcjonariusze ustalili wstępnie, że pokrzywdzony zareagował na zachowanie sprawcy, który w pobliżu przystanku zaczepiał ludzi. Kiedy wracał z restauracji, sprawca w odwecie zaatakował go. Pomiędzy mężczyznami początkowo doszło do sprzeczki słownej. W końcu sprawca zaatakował pokrzywdzonego i zadawał mu ciosy pięścią w twarz. Na to zareagowali pracownicy pobliskiej restauracji, sprawca uciekł.
W sprawie zostało przyjęte zawiadomienie o przestępstwie, policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu rozpoczęli ustalenia i namierzyli sprawcę. 33-latek wpadł w ich ręce i trafił do policyjnej celi. Okazało się, że mężczyzna był już wcześniej notowany za inne przestępstwa m.in. za posiadanie narkotyków.
Śledczy zgromadzili materiał dowodowy. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie podejrzany usłyszał zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała, w wyniku czego pokrzywdzony stracił wzrok w jednym oku. Decyzją sądu 33-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Teraz może grozić mu kara do 20 lat pozbawienia wolności.
nadkom. Marta Sulowska/JW / KS Policji
Więcej wiadomości z Mazowsza
Korupcyjny układ w spółce kolejowej rozbity
Dwa groźnie wyglądające poranne zdarzenia na drogach powiatu płońskiego. Policjanci apelują o ostrożność
Groźne zderzenie na ul. Młynarskiej w Sochaczewie. Osobówka uderzyła także w miejski autobus
Ukradł rower, teraz słono za to zapłaci
Podejrzany o oszustwo usłyszał zarzut. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia
Podejrzewany o udział w zabójstwie Rosjanina w Białej Podlaskiej zatrzymany pod Warszawą
Rutyna za kierownicą mogła zakończyć się tragedią
Po alkoholu ruszyli w drogę – do domu musieli wrócić już pieszo
Pobił pasażera i usiadł spokojnie obok. Poznajesz napastnika? Zadzwoń!
Ogromny pożar budynku w Kukawkach. Strażacy walczyli z ogniem do późnego wieczora
18 lat więzienia za zabójstwo ojca. Tragiczny finał rodzinnej awantury w Ostrowi Mazowieckiej
Przekroczył prędkość o 58 km/h w obszarze zabudowanym – stracił prawo jazdy
14-latek na hulajnodze elektrycznej uderzył w tył samochodu
Łoś wtargnął na drogę pod Płońskiem. Volkswagen rozbity, kierowca trafił do szpitala

