LUX MED kontynuuje wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych.
Wyniki realizacji Programu są niestety bardzo niepokojące. Wybuch epidemii koronawirusa i związane z nim wstrzymanie na trzy miesiące pracy mobilnych pracowni mammograficznych przyczynił się do dalszego obniżenia odsetka populacji Pań objętej badaniami. W marcu wynosił on niewiele ponad 38 % uprawnionych Polek, a w sierpniu spadł do zaledwie 34 %.
– Zapraszamy wszystkie Panie, które już zarejestrowały się na badanie. Zachęcamy także te Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań wcześniej o nie zwlekanie z ich realizacją. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala bowiem na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości:Dąbrówka ? 6 listopada 2020 w godzinach od 8.00 do 15.00 przy Urzędzie Gminy, ul. T. Kościuszki 14.W badaniu w ramach Programu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:? nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy? lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcyUprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.Informujemy, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą Paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są także środki do dezynfekcji rąk. W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą Paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są także środki do dezynfekcji rąk. Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji. – czytamy w komunikacie
Wesprzyj Nas
Wszyscy potrzebujemy rzetelnych i sprawdzonych informacji. Lokalna prasa potrzebuje Twojego wsparcia Wesprzyj Życie Powiatu na Mazowszu >>>
Więcej informacji z Gminy Dąbrówka
Boisko w Józefowie doczeka się modernizacji. Gmina Dąbrówka pozyskała 200 tys. zł z programu „Mazowsze dla sportu”
Szkolne boisko w Józefowie przejdzie modernizację. Gmina Dąbrówka otrzymała 200 tys. zł dofinansowania w ramach programu „Mazowsze dla sportu 2026”, dzięki czemu możliwa
[...]
0 komentarzy
Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla wójta Gminy Dąbrówka
Rada Gminy Dąbrówka jednogłośnie udzieliła wójtowi Zenonowi Zadróżnemu wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu za 2025 rok. Decyzja radnych jest jednym z
[...]
0 komentarzy
140 tys. zł na drogę w Chajętach i strażnicę OSP
Gmina Dąbrówka pozyskała 140 tys. zł dofinansowania z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Umowę w tej sprawie podpisał 11 czerwca 2026 roku wójt Zenon
[...]
0 komentarzy
Pół miliona złotych na usługi społeczne w Gminie Dąbrówka. Wsparcie obejmie dzieci, rodziny i seniorów
Gmina Dąbrówka pozyskała 500 tys. zł dofinansowania w ramach programu „Premia Społeczna”. Środki zostaną przeznaczone na realizację projektu „Rozwój usług społecznych na terenie
[...]
0 komentarzy
Gmina Dąbrówka podsumowuje 2025 rok. Wyższe dochody, rekordowe inwestycje i mniejsze zadłużenie
Raport o stanie Gminy Dąbrówka za 2025 rok trafił do Rady Gminy i został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej. Dokument, przekazany przez wójta
[...]
0 komentarzy
Gmina Dąbrówka z dofinansowaniem na rozwój ekologicznej infrastruktury
Gmina Dąbrówka pozyskała znaczące dofinansowanie na realizację inwestycji, która przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców oraz ochrony środowiska naturalnego. Dzięki uzyskanym środkom
[...]
0 komentarzy
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Józefowie – kolejna kadencja
Wójt Gminy Dąbrówka, Zenon Zadróżny, wręczył Arkadiuszowi Wójcikowi t powierzenie stanowiska Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Józefowie na
[...]
0 komentarzy
Ponad 200 osób ruszyło śladami Cichociemnych
Ponad 200 uczestników wzięło udział w Rodzinnych Podchodach Historycznych „Cichociemni Weller 2”, które zamieniły terenową zabawę w żywą, dobrze opowiedzianą lekcję historii. Wydarzenie
[...]
0 komentarzy
Dąbrówka – 500 tys. zł dofinansowania na rozwój usług społecznych
Gmina Dąbrówka otrzymała dofinansowanie w wysokości 500 000 zł w ramach programu „Premia Społeczna” na realizację projektu pn. „Rozwój usług społecznych na terenie
[...]
0 komentarzy
Dąbrówka – Gmina przystąpiła do realizacji Programu „Opieka 75+”.
Bezpośrednimi adresatami programu są gminy do 60 tys. mieszkańców, które przystępując do jego realizacji otrzymają wsparcie finansowe na świadczenie usług opiekuńczych, w tym
[...]
0 komentarzy
