Powstaje rondo u zbiegu ul. Geodetów i Łukasiewicza w Wołominie

Powstaje rondo u zbiegu ul. Geodetów i Łukasiewicza w Wołominie

O budowie ronda u zbiegu ul. Geodetów i Łukasiewicza rozmowy toczyły się od wielu lat a temat przewijał się przez kilka kolejnych samorządowych kadencji i wreszcie doczekał się. Budowa inwestycji została rozpoczęta, a ojców sukcesu będzie pewnie wielu. I dobrze, chwała wszystkim, którzy przyczynili się do znalezienia środków i do rozpoczęcia tej, bardzo potrzebnej inwestycji. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie w dniu 6 czerwca wprowadził wykonawcę na budowę tej bardzo ważnej, nie tylko dla mieszkańców gminy Wołomin, inwestycji.

W ramach zadania rozbudowana zostanie droga wojewódzka nr 635 na odcinku od ul. Nowa Wieś do ul. Głowackiego. Powstanie nowa droga, ścieżki rowerowe, chodniki oraz rondo.

Inwestycję realizowała będzie nasza lokalna firma Czystość z Wołomina. W dniu 10 maja w siedzibie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie przedstawiciel spółki Czystość z Wołomina Dawid Szpański podpisał umowę na wykonanie ronda i modernizację odcinka DW 635 do ulicy Nowa Wieś w Wołominie.

Koszt inwestycji został oszacowany na kwotę 11,5 miliona złotych. Pieniądze na ten cel pochodzić będą z budżetu Województwa Mazowieckiego oraz Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

– Planowany koniec realizacji inwestycji to rok 2023. Pocieszające jest jednak to, że z rozmowy z Przedstawicielem Wykonawcy wynika, że nie tylko naszym mieszkańcom zależy na jak najszybszej realizacji tego zadania. W tym miejscu należą się słowa uznania, dla mieszkańców Osiedla Sławek i Nowa Wieś w Wołominie, a w szczególności dla Janusza Krawczyka mieszkańca ulicy Głowackiego, za nieustanne i konsekwentne monitorowanie przedsięwzięcia, gdzie tylko się dało. Warto podkreślić też zaangażowanie w sprawę Pani Przewodniczącej Komisji Infrastruktury Sejmiku Województwa Mazowieckiego Pani Anna Katarzyna Brzezińska-Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, jak również Dyrektora MZDW Grzegorz Obłękowski oraz Dyrektora Rejonu Drogowego Wołomin MZDW Marcin Antoniak ? uważa Igor Sulich, radny powiatowy z Gminy Wołomin.

for: UM Wołomin

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Zarząd Powiatu Wołomińskiego o drogach, finansach i sprawach społecznych. Kolejne decyzje przed sesją rady

Zarząd Powiatu Wołomińskiego o drogach, finansach i sprawach społecznych. Kolejne decyzje przed sesją rady

Na ostatnim posiedzeniu Zarząd Powiatu Wołomińskiego zajął się zarówno kwestiami inwestycyjnymi, jak i sprawami społecznymi, edukacyjnymi oraz organizacyjnymi. Wśród omawianych tematów znalazły się [...]
0 komentarzy
Zielonka - Bezpłatne badania osteoporozy

Zielonka – Bezpłatne badania osteoporozy

Bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku osteoporozy  odbędą się 25 marca 2026 r. na terenie Miejskiej Przychodni Zdrowia. Badania będą wykonywane w mobilnym centrum [...]
0 komentarzy
Ile zapłacimy za ogrzewanie domu? Nowe dane PAS na rozpoczęcie sezonu grzewczego

Czyste powietrze za ćwierć wieku – nowe dane z gmin Metropolii Warszawskiej

W Metropolii Warszawskiej, obejmującej stolicę i ościenne gminy, dymi prawie 75 tysięcy starych kotłów na węgiel i drewno poniżej 5. klasy – podaje [...]
0 komentarzy
Mazowsze a recykling. Sukcesy i wyzwania w regionie 5,5 mln mieszkańców

Mazowsze a recykling. Sukcesy i wyzwania w regionie 5,5 mln mieszkańców

18 marca obchodziliśmy  Światowy Dzień Recyklingu.  To dobry moment, aby przyjrzeć się postępom i wyzwaniom stojącym przed Mazowszem – regionem, w którym mieszka ponad [...]
0 komentarzy
Porzucone pojazdy usuwane z ulic Miasta Ząbki

Porzucone pojazdy usuwane z ulic Miasta Ząbki

Miasto kontynuuje działania związane z usuwaniem z przestrzeni publicznej porzuconych i nieużytkowanych pojazdów. Samochody pozostawione na drogach lub parkingach miejskich, których stan wskazuje [...]
0 komentarzy

Jedno przemyślenie nt. „Powstaje rondo u zbiegu ul. Geodetów i Łukasiewicza w Wołominie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.