Badania w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED w maju – Ząbki, Marki, Wołomin, Poświętne

Bezpłatne badania mammograficzne w Tłuszczu.

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badania można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego. Zadbajmy o zdrowie na wiosnę. Dla siebie, dla bliskich. Zróbmy profilaktyczną mammografię. 

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED pojawi się w następujących lokalizacjach:

Ząbki –  12 maja w godzinach od 8.30 do 15.30 przy markecie Kaufland, ul. Powstańców 7

Marki –  16 maja w godzinach od 9.20 do 19.30 przy NZOZ KardioMed, ul. Sportowa 3

Wołomin –  17 maja w godzinach od 10.30 do 18.15 przy markecie Kaufland, ul. Wileńska 49

Poświętne –  17 maja w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Spółdzielni Usługowo Produkcyjnej, ul. Szkolna 11

W ramach programu NFZ do badania uprawnione są Panie od 50 do 69 lat, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków:

  • nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte Panie, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Zachęcamy do regularnych badań i dbania o swoje zdrowie. Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi, a wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia. Dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie.

Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 , 22 338 19 60 lub poprzez formularz  http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty.

Na badanie trzeba zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Na badanie należy stawić się w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii i Programu Profilaktyki Raka Piersi znajdziecie Państwo na stronie www.mammo.pl.

Informacje o innych badaniach z zakresu diagnostyki obrazowej na stronie www.luxmed-diagnostyka.pl

 

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Bezpłatne badania mammograficzne

Bezpłatne badania mammograficzne

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne w technologii cyfrowej w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ.  Do badania uprawnione [...]
0 komentarzy

Nadzwyczajny koncert symfoniczny ku czci Wincentego Witosa. Muzyka, historia i hołd dla polskiej duszy.

16 maja 2026 roku w Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się wyjątkowe wydarzenie artystyczno-patriotyczne – Nadzwyczajny Koncert Symfoniczny w hołdzie [...]
0 komentarzy

Prawie 200 kilogramów odpadów zebranych w regionie. Młodzież pokazała siłę ekologicznego działania

Mieszkańcy regionu po raz kolejny udowodnili, że lokalne inicjatywy mogą realnie wpływać na poprawę stanu środowiska. W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci nas recykling” [...]
0 komentarzy

Rusza wymiana dylatacji na moście w Broku. Kierowców czekają utrudnienia na DK50

Kierowcy podróżujący drogą krajową nr 50 muszą przygotować się na czasowe utrudnienia w ruchu. Od 12 do 22 maja prowadzone będą prace związane [...]
0 komentarzy

Pożar w gęstej zabudowie. Sekundy decydowały o rozprzestrzenieniu ognia

Wczorajsza wieczorna akcja strażaków w Ząbkach postawiła na nogi kilka jednostek ratowniczych. Ogień pojawił się w budynku mieszkalnym przy ul. Popiełuszki, a sytuacja [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.