„Bercik” wkracza w drugą dekadę

bercik_2017

Marki zapraszają na rajd rowerowy, który ma niezwykłą, wzruszającą historię.Już jedenasty raz fani dwóch kółek wyruszą na trasę „Memoriału Bercika” – Wyścigu MTB  o puchar Burmistrza Miasta Marki.

W tym roku ta niezwykła, sportowa impreza odbędzie się 29 lipca. Konkretnie – przy Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Dużej. Tam zostanie zlokalizowany zarówno start jak i meta wyścigu.
Młode pokolenie rowerzystów wystartuje bezpłatnie na jednym z dwóch dystansów: 300 m przeznaczonym specjalnie dla najmłodszych, zaś dla starszych dystans wyniesie 3500 m. Tak więc, stosownie do wieku, nieco starsi będą musieli włożyć więcej wysiłku i wzorem lat poprzednich będą mieli do pokonania znacznie dłuższe trasy – dwa główne dystanse: Sport (trzy pętle po ok. 17 km) i Standard (jedna pętla około 17 km).
Wyścig ma piękną, choć smutną historię. Jest niezwykłą pamiątką po Hubercie Berciku Manteufflu, 29-letnim rowerzyście, mieszkańcu Marek.
„Bercik” startował w wielu maratonach MTB
i w zawodach Pucharu Mazowsza. Jednym z marzeń Huberta było zorganizowanie na terenie Marek, rodzinnego miasta, maratonu MTB. Niestety, jego plany pokrzyżowała nagła śmierć.  Mama Huberta, pani Grażyna Manteuffel razem z grupą przyjaciół i ludzi dobrej woli, przy wsparciu władz miasta, zapoczątkowała organizację wyścigu w 2007r. W ten sposób udało się upamiętnić człowieka pomocnego, uprzejmego, przyjacielskiego, przepełnionego radością i pasją do rowerów.
Zapisy na Bercika kończą się 27 lipca. Więcej o wyścigu na stronie: www.bercik.netweb.pl

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.