Czwarte zwycięstwo z rzędu i awans Marcowi na wicelidera

Za najważniejsze wydarzenia minionego weekendu związane z lokalnym futbolem można uznać: porażkę Huraganu Wołomin, remis Dolcanu Ząbki, zwycięstwo Marcovii Marki i przegraną Bobra Tłuszcz. Szczególnie pozytywnie w ostatnim czasie wyróżnia się świetna postawa Marcovii Marki, która po serii czterech zwycięstw z rzędu awansowała na pozycję wicelidera rozgrywek w swojej grupie ligi okręgowej.

W meczu 14. kolejki trzecioligowy Huragan Wołomin zagrał na wyjeździe z Ursusem Warszawa, z którym przegrał 4:0. Obecnie po wywalczeniu 10 punktów Biało-Czarni zajmują siedemnastą, przedostatnią pozycję w tabeli i tracą do lidera, ŁKS-u Łódź, 26 pkt. Na tę chwilę do ucieczki ze strefy spadkowej potrzebują co najmniej pięciu punktów. W następnym meczu ligowym, zaplanowanym na 5 listopada o godz. 13.30, drużyna prowadzona przez trenera Andrzeja Grelocha będzie podejmowała ekipę Pelikana Łowicz.
Dolcan Ząbki (IV liga, grupa mazowiecka [północna]) w ostatni weekend, grając na terenie rywala, zremisował z Mławianką Mława 2:2.. Ząbkowianie, zgromadziwszy 18 pkt., w dalszym ciągu zajmują 13. pozycję w tabeli. W meczu 17. kolejki, przewidzianym na 5 listopada o godz. 16.00, zespół ten będzie gościł Mazovię Mińsk Mazowiecki.
W ostatnim meczu ligowym Marcovia Marki, grająca w lidze okręgowej, pokonała u siebie Legion Warszawa 4:2. Drużyna ta, wygrywając czwarty mecz z rzędu, awansowała na fotel wicelidera rozgrywek. Markowianie mają w swoim dorobku 27 punktów, czyli tyle samo co lider, Drukarz Warszawa. W najbliższą niedzielę podopieczni Konrada Kucharczyka zmierzą się na wyjeździe z Sokołem Celestynów.
Drugi reprezentant powiatu w lidze okręgowej, czyli Bóbr Tłuszcz, w ostatnim meczu ligowym stracił punkty na wyjeździe, przegrywając z Vulcanem Wólka Mlądzka (Otwock) 4:3. Drużyna trenera Tomasza Wojdyny z 20 punktami zajmuje 10. pozycję w tabeli, tracąc do czołowej dwójki 7 punktów. W nadchodzący weekend (5 listopada, godz. 13.30) tłuszczanie będą podejmowali drugą drużynę Legionovii Legionowo.
W klasie A, grupie Warszawa I, rywalizują niżej przytoczone miejscowe drużyny: Mazur Radzymin, Huragan II Wołomin, Wicher Kobyłka i Korona Jadów.
Mazur Radzymin w meczu ostatniej kolejki przegrał w Pomiechówku z miejscową Wkrą 2:1. Radzyminianie, mając 24 punkty na koncie, zajmują najniższe, trzecie miejsce na podium i tracą do lidera, Escolii Varsovia Warszawa, pięć punktów. W najbliższy weekend, w sobotę o godz. 11.00, zespół z Wołomińskiej zagra u siebie z ekipą KS-u II Łomianki.
Niedaleko za radzyminianami, gdyż na 5. pozycji w tabeli, plasuje się drugi zespół Huraganu Wołomin, który traci do lokalnego rywala zaledwie dwa punkty. W ostatni weekend, tj. w niedzielę, podopieczni Krzysztofa Gawary w meczu derbowym pokonali Wicher Kobyłka 3:2. W nadchodzącą sobotę wołominian czeka nie lada wyzwanie, bowiem zmierzą się na boisku rywala z liderem, Escolą Varsovia Warszawa.
Wicher Kobyłka, po wyżej wspomnianej porażce, z 12 punktami w dorobku zajmuje 10. pozycję w klasyfikacji. W najbliższą sobotę kobyłczanie pojadą do Warszawy, aby spróbować swoich sił w konfrontacji z Kamionkiem.
Korona Jadów zgromadziła pięć punktów i zajmuje czternastą, przedostatnią pozycję w tabeli. W następnym spotkaniu jadowianie zmierzą się na wyjeździe z niedawnym przeciwnikiem Mazura Radzymin, tzn. z Wkrą Pomiechówek.

Paweł Choim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.