Czy będzie Wspólny Bilet w Wołominie?

– Gmina Wołomin podjęła rozmowy z Zarządem Transportu Miejskiego w sprawie dalszej współpracy dotyczącej Wspólnego Biletu ? informuje Iza Bońska z Urzędu Miejskiego w Wołominie. Burmistrz zaprasza również mieszkańców na konsultacje w sprawie organizacji ulicy Kościelnej.

W komunikacie nadesłanym przez UM Wołomin czytamy: ?Mając na uwadze dotychczasową współpracę oraz dobro pasażerów, mieszkańców gminy Wołomin, jeszcze przed zakończeniem obowiązywania Wspólnego Biletu ZTM-KM zwróciliśmy się z prośbą do Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz o przygotowanie specjalnej oferty dla mieszkańców Wołomina.

stacja

W odpowiedzi na pismo ZTM przedstawił nam propozycję kontynuacji współpracy na nowych warunkach, która dotyczy specjalnego typu biletu tylko dla mieszkańców Wołomina. Bilet działałby na tych samych zasadach jak dotychczas – uprawniałby on mieszkańców Wołomina do przejazdu pociągami KM na trasie Zagościniec ? Warszawa Zacisze Wilno/Rembertów oraz we wszystkich środkach transportu ZTM w I strefie. Analizujemy możliwości finansowe gminy, aby przystąpić do dalszych rozmów z ZTM-em.

Zdajemy sobie sprawę, że możliwość korzystania ze Wspólnego Biletu to dla mieszkańców mniejsze koszty, dlatego jesteśmy otwarci na dalszą współpracę. Mamy nadzieję, że negocjacje zakończą się porozumieniem obu stron i mieszkańcy po wakacjach będą mogli korzystać z nowej oferty ? informuje przedstawicielka Urzędu Miasta w Wołominie.

To nie jedyny temat z zakresu komunikacji jakim zajmują się wołomińscy urzędnicy. Burmistrz Wołomina zaprasza bowiem na spotkanie konsultacyjne mieszkańców i przedsiębiorców dotyczące organizacji ulicy Kościelnej. Odbędzie się ono w piątek 12 lipca o godz. 18.30 na placu 3 maja w Wołominie. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych zostanie przeniesione do Miejskiego Domu Kultury w Wołominie.