Damy, dziewuchy, dziewczyny

9105

W pierwszą rocznicę działalności Dyskusyjnego Klubu Książki Biblioteki w Markach, klubowiczki i „pozaklubowi” czytelnicy mieli okazję spędzić w towarzystwie Anny Dziewit-Meller, która opowiadała o swojej najnowszej, adresowanej do najmłodszych, książce „Damy, dziewuchy, dziewczyny”

Czwartkowe popołudnie, 26 października, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki Biblioteki w Markach spędzili z Anną Dziewit-Meller, dziennikarką, pisarką, felietonistką „Tygodnika Powszechnego”, autorką wideobloga o książkach BUK BUK. Rozmawiano najnowszej książce pisarki, zatytułowanej „Damy, dziewuchy, dziewczyny” pierwszej – i mamy nadzieję nie ostatniej – napisanej dla dzieci.
Anna Dziewit-Meller określa zbiór beletryzowanych biogramów kobiet, które zapisały się w sposób szczególny w historii, jako książkę non-fiction. Lekka w odbiorze, ze świetnymi ilustracjami Joanny Rusinek z pewnością będzie pożyteczną i przyjemną lekturą dla młodych – ale nie tylko. „Góra Tajget” (2016) i debiutancka powieść „Disco” (2012) to książki niejednoznaczne, kontrowersyjne, budzące wątpliwości. Rozmowa z autorką dotykała istotnych wątków jej powieści, historii, pracy – ogólnie rzecz biorąc życia.
Od pierwszego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki Biblioteki w Markach minął właśnie rok.
Spotkanie z Anną Dziewit-Meller było „urodzinowym” prezentem dla klubowiczek i „pozaklubowych” czytelników – po reakcji zainteresowanych z pewnością udanym.

Małgorzata Rowicka

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.