Lato w kobyłkowskiej bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Kobyłce w ramach akcji ?Lato w mieście? zaprasza dzieci w wieku 7-10 lat na zajęcia pod hasłem ?Trzymaj się zdrowo?.Zajęcia będą realizowane bezpłatnie dla grupy 24 dzieci, w godzinach 11:00 -15:00, w terminie od 2 do 13 lipca 2018 roku.

Celem tegorocznego lata w bibliotece, jest rozwinięcie zainteresowań wśród młodych czytelników możliwościami spędzania wolnego czasu. Głównym zadaniem tego programu jest przybliżenie podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych oraz uczenie postawy dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi, które mogą zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu. W czasie zabawy dzieci będą mogły poczuć smak odtrącenia i próbować nazwać swoje uczucia z tym związane, co pozwoli zrozumieć dzieciom mechanizm powstawania uzależnień i sposoby przeciwdziałania.

Program będzie dostarczał wiedzy na temat uzależnień, kształtował postawy sprzyjające podejmowaniu racjonalnych decyzji związanych z używaniem środków uzależniających oraz ćwiczenie praktycznych umiejętności umożliwiających obronę własnych praw ze szczególnym uwzględnieniem asertywnego mówienia NIE. Dostarczy także informacji o substancjach szkodliwych dla zdrowia oraz przybliży wzorce postępowania, w których nie ma miejsca na alkohol, papierosy ani narkotyki.

W programie tegorocznej edycji ?Lata w bibliotece? znalazły się:

– Nadleśnictwo Drewnica z Ząbek p. Agnieszka Sokołowska przybliży zagadnienia związane z gospodarką leśną, ochroną przyrody, zjawiskami zachodzącymi w lesie oraz pracą leśnika. Uczestnicy uczą się prawidłowych zachowań podczas leśnych wypraw.

– Stowarzyszenie NOE program profilaktyczny ? Cukierki ? p. Grzegorz Paź, program wczesnej profilaktyki uzależnień, przemocy i rozwijania umiejętności życiowych uczniów

– PZW Koło Wędkarskie p. Zbigniew Turek, program stanowi alternatywę dla przysłowiowych już atrakcji XXI wieku czyli komputera i smartfona.

– Fundacja ?Zmiana? p. Paweł Chyliński program profilaktyki uzależnień i pierwszej pomocy przedmedycznej a także dopalacze, budowanie bezpieczeństwa dzieci oraz rozwój ich umiejętności

– wycieczka do: Kino Helios Wołomin ul. Geodetów 2, seans przeznaczony dla grupy wiekowej 7-10 lat

– wycieczka ?Torstar park? Wołomin ul. Wołomińska 3a, dzieci będą korzystały z atrakcji: parku linowego, trampolin, snookbal, placu zabaw.

– wycieczka do Manufaktury Czekolady Warszawa ul. Marszałkowska 9/15 ?Chocolate Story?, warsztatach czekoladowe z tabliczkami, narzędziami i pralinami

– wycieczka do Papugarni ?Carmen? Warszawa al. Jerozolimskie 200, ponad 100 papug należących do 30 różnych gatunków w jednym miejscu

Ponadto Miejska Biblioteka w Kobyłce przygotowała ofertę: zajęcia literacko-plastyczne z wykorzystaniem kartonów, butelek, kredek, farb, waty, masy papierowej i innych materiałów. Będą konkursy, zabawy, gry, zagadki literackie, kalambury i rebusy w oparciu o teksty literackie dla dzieci. Zajęcia mają pobudzić wyobraźnię przy pomocy zabaw plastycznych, ruchowych, sztukę i muzykę. Współdziałanie w zespole i rozwiązywanie problemów w sposób twórczy, ma dostarczyć dzieciom radości i emocji, które przełożą się na nabytą wiedzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.