Dolcan znowu wygrywa

W szóstej kolejce rozgrywek I ligi (29 sierpnia) ząbkowanie pokonali na wyjeździe Rozwój Katowice. W siódmej kolejce (5 września) piłkarze z Ząbek rozbili w Bytowie miejscową Bytovię, z którą mecz zakończył się wynikiem (1:4) dla Dolcanu.
? Odnieśliśmy wysokie zwycięstwo, lecz muszę odnieść się do naszego poprzedniego spotkania, gdy przegraliśmy (22 sierpnia Dolcan przegrał z Sandecją Nowy Sącz ? przyp. red.). Wtedy my byliśmy zespołem, który prowadził grę. Dzisiaj zmieniliśmy sposób naszego rozgrywania. W poprzednich meczach my graliśmy w piłkę i nie do końca to się przekładało na wynik ? powiedział na konferencji prasowej po zakończeniu meczu Dariusz Dźwigała, trener Dolcanu Ząbki. W bramce Dolcanu świetnie bronił Mateusz Kryczka, który wybronił rzut karny. Kilka razy popisał się świetnymi interwencjami, ratując swoją drużynę przed utratą bramki. Dwa razy do bramki Bytovii Bytów, bronionej przez Tomasza Laskowskiego, trafił Daniel Gołębiewski, napastnik Dolcanu, który strzelił w 29 i 57 minucie. Warto dodać, że Gołębiewski jest byłym zawodnikiem Bytovii, a dzięki podwójnemu trafieniu w tym meczu prowadzi w klasyfikacji strzelców I ligi, dzieląc tytuł króla strzelców z Szymonem Lewickim z Zawiszy Bydgoszcz. Dwa gole dla Dolcanu zdobył również Damian Świerblewski, grający na pozycji pomocnika, który trafił w 57 i 73 minucie. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył w 79 minucie Krzysztof Bąk. W następnej kolejce Dolcan (jako gospodarz) zagra w Pruszkowie ze Stomilem Olsztyn, który jest wiceliderem rozgrywek I ligi. Dolcan, zajmując trzecie miejsce w tabeli, traci do olsztynian 1 punkt.