Kilka dni po przyjęciu zgłoszenia kradzieży z włamaniem samochodu marki Lublin policjanci z grupy operacyjnej „Kobra” dotarli do miejsca, gdzie odnaleźli i zabezpieczyli skradziony samochód. Zatrzymali też dwie osoby. Najpierw 19-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem pojazdu, a potem też i 34-letniego pasera. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty.
Policjanci z grupy operacyjnej „Kobra” Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową pozyskali informacje i dowody świadczące o tym, w jaki sposób doszło do kradzieży z włamaniem pojazdu marki Lublin. Wszystko wskazywało na to, że auto zostało przetransportowane przy użyciu lawety.

Jako pierwszy w tej historii został zatrzymany 19-latek, który jeździł lawetą. Mężczyzna dopuścił się kradzieży z włamaniem i odstawił samochód we wskazane miejsce. Kolejnym, który jeszcze tego samego dnia wpadł w ręce operacyjnych z „Kobry” był 34-latek, właściciel posesji , na której policjanci odnaleźli skradzionego lublina. On odpowiadał za paserstwo auta.
Obaj zatrzymani trafili do policyjnych cel, zaś auto zostało zabezpieczone.
Śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mężczyznom zarzuty: 29-latek odpowie za kradzież z włamaniem, a 34-latek za paserstwo.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.
podinsp. Joanna Węgrzyniak/JW / KS Policji
Więcej wiadomości z Mazowsza
Ogień sunął przez pola! Niebezpieczna sytuacja w Jadwininie
Ogień w Kobyłce! Spłonęły hektary nieużytków – strażacy w akcji
Koszmarny wypadek ciężarówki na DK50. Kierowca i pasażer wyrzuceni z kabiny.
Surowe konsekwencje prawne, w tym fakultatywnie zatrzymane prawo jazdy za skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy volkswagena
Cudzoziemiec jechał ciągnikiem „na zakazie”, a drugi kierowca był bez uprawnień
Groził jej milionową karą i więzieniem – 25-latka z Siedlec straciła 100 tysięcy złotych w oszustwie „na pracownika banku”
Zarzuty i tymczasowy areszt dla podejrzanego o spowodowanie wypadku w miejscowości Michałów Reginów
Pędził motocyklem 257 km/h i nie miał uprawnień
Spalona ziemia, kłęby dymu i realne zagrożenie – pożar traw i nieużytków w Miąsem
Ogień błyskawicznie objął budynek. Dramatyczna akcja strażaków
Zaatakował policjantów piłą spalinową. 52-latek tymczasowo aresztowany
Potrącenie 12-latki na przejściu dla pieszych
Kilkanaście zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt. Policjanci apelują o zmniejszenie prędkości i szczególną uwagę
Dachował i uciekł. Po kilkunastu godzinach wpadł w ręce policji

