Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielny wieczór, 26 kwietnia, po godzinie 21:00 na drodze krajowej nr 50 w rejonie miejscowości Poświętne. To kolejny przykład, jak nieprzewidywalne i groźne mogą być spotkania z dziką zwierzyną na drodze.
Z ustaleń policjantów wynika, że 30-letni kierowca Toyoty, mieszkaniec powiatu płońskiego, jadąc w kierunku Płońska, nagle znalazł się w sytuacji bez wyjścia. Na jezdnię wprost przed jego samochód wbiegła sarna. Mimo próby reakcji nie udało się uniknąć zderzenia. Siła uderzenia była na tyle duża, że zwierzę padło na miejscu, a pojazd został poważnie uszkodzony.
Kierowca z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Okoliczności zdarzenia wskazują, że decydujący był nagły i nieprzewidywalny ruch zwierzęcia.
🔴 Wieczór i noc – czas największego zagrożenia
Policjanci podkreślają, że okres wiosenny to czas wzmożonej aktywności dzikich zwierząt. Najczęściej pojawiają się one na drogach o zmierzchu i w nocy – właśnie wtedy ryzyko takich zdarzeń gwałtownie rośnie. Wystarczy ułamek sekundy, by spokojna jazda zamieniła się w dramatyczną sytuację.
Zderzenie z dzikim zwierzęciem – nawet przy umiarkowanej prędkości – może zakończyć się poważnymi konsekwencjami zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Dlatego tak ważna jest czujność i odpowiednie reagowanie.
⚠️ Apel do kierowców
Służby przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:
- zwracaj uwagę na znaki ostrzegające przed dziką zwierzyną,
- ogranicz prędkość szczególnie w terenach leśnych i niezabudowanych,
- jeśli zauważysz zwierzę – zwolnij i przygotuj się na jego nagłe wtargnięcie na jezdnię,
- pamiętaj, że jedno zwierzę często oznacza obecność kolejnych.
❗ Co zrobić po zderzeniu?
W przypadku kolizji z dzikim zwierzęciem należy:
- zabezpieczyć miejsce zdarzenia i włączyć światła awaryjne,
- nie podchodzić do rannego zwierzęcia – może być agresywne,
- jak najszybciej powiadomić odpowiednie służby.
To zdarzenie pokazuje, jak niewiele potrzeba, by doszło do poważnego wypadku. Ostrożność i rozwaga na drodze mogą uratować zdrowie, a nawet życie.

Zdjęcie poglądowe stworzone przez SI
Więcej wiadomości z Mazowsza
Naklejki za parkowanie skończyły się zarzutami
Samochód stanął w płomieniach w Podgaci. Z pojazdu została tylko zwęglona konstrukcja
Wyłudzali kody BLIK – tego samego dnia wpadli w ręce policjantów. Dwóch podejrzanych tymczasowo aresztowanych
Pędziła 114 km/h w obszarze zabudowanym. 38-latka straciła prawo jazdy na 3 miesiące
Groźny wypadek w Kucicach. Mlekowóz zderzył się z busem, trzy osoby trafiły do szpitala
Nie zatrzymała się do kontroli drogowej. 19-latka odpowie za swoje zachowanie
Potrącenie rowerzystki na przejściu dla pieszych
Groźne zdarzenie pod Nowym Dworem. Auto zakończyło jazdę w rowie
13-latka na hulajnodze tuż obok autobusu. Chwila nieuwagi mogła skończyć się tragedią
Wieczór kawalerski zakończyli w policyjnej celi – trzech uczestników bójki zatrzymanych
BMW wypadło z drogi i uderzyło w drzewo, 24-latek walczy o życie
Groźne zdarzenie na S7 pod Płońskiem. Mercedes uderzył w bariery, pasażerka trafiła do szpitala
Policja szuka świadków wypadku nad zalewem Borki. Ranny został 59-letni mężczyzna na rolkach
Dwa wypadki i trzy osoby ranne

