I mamy nowego Prezydenta

Nic mi innego nie pozostaje jak tylko pogratulować zwycięstwa w II Turze wyborów prezydenckich Andrzejowi Dudzie. Po raz kolejny sprawdza się zasada, że dobry plan to polowa sukcesu. Taki plan miał Sztab Prezydenta elekta Andrzeja Dudy, który konsekwentnie realizował punkty strategii wyborczej aż do samego końca kampanii wyborczej.

Dialog. Otwartość. Naturalność. To są hasła wyborcze, które przemawiały przez kandydata PiS. Ale na ten sukces trzeba spojrzeć szerzej. Nie byłoby zmiany Prezydenta, gdyby nie zmiana struktury myślenia społeczeństwa. Już w ostatnich wyborach samorządowych, gdzie w całej Polsce na urzędy wójtów, burmistrzów i prezydentów wybrano aż 190 osób w wieku poniżej 35. roku życia. Wyniki wyborów samorządowych w 2014 pokazały, że nie boimy się zmian. Młode pokolenie Polaków dało znać o sobie w postaci odważnych wyborów przy urnie. Jako młody wójt Gminy Dąbrówka sam jestem przykładem na to, że mieszkańcy zaufali nowej energii

i poglądom i tym samym sprzeciwili się rutynie.

Moim zdaniem Andrzej Duda wygrał dlatego, że reprezentuje nadzieję na zmianę pokoleniową w myśleniu o systemie politycznym w Polsce. Ludzie znudzili się tymi samymi twarzami na scenie politycznej, które popadły w rutynę i nie są w stanie wykreować nowej rzeczywistości, która odpowiadałaby dzisiejszemu przekrojowi społeczeństwa polskiego.

Zdaję sobie sprawę, że przed nowym Prezydentem Polski stoi piekelnie trudne zadanie zmiany świadomości wśród ludzi, że Polska jest podzielona na dwa obozy. Andrzej Duda stał się Prezydentem wszystkich Polaków, tak samo jak byli nimi: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Lech Kaczyński czy Bronisław Komorowski. Moje pokolenie nie chce dyskutować o podziałach na Polskę A i B, nie chcemy Polski, gdzie głównym tematem debaty publicznej jest temat dzielenia społeczeństwa na dwie grupy.

Ja, jako młody samorządowiec, chcę pracować nad rozwojem Gminy, którą zarządzam. Ten rozwój zależy w dużej części od atmosfery poltycznej w Polsce. A ta nie jest najlepsza skoro na samorządy przerzuca się zadania rządowe, za którymi nie idą finanase, zmusza się je do płacenia VAT, blokuje inwestycje poprzez niejasne prawo zamówień publicznych, oraz okazuje się brak zaufania w postaci niezliczonych kontroli. Reforma samorządowa w Polsce to chyba jedyna, która się udała i jest sukcesem, jednakże można odnieść czasami wrażenie, że Państwo polskie w ostatnim czasie o samorządzie zapomniało

Panie Prezydencie mam ogromną nadzieję, że w pańskiej prezydenturze sprawy samorządu będą miały priorytetowe miejsce, wierzę, że stworzy Pan wokół swojej osoby zespół ludzi, którym nie będą obojętne sprawy ważne dla polskich samorządów. Życzę wytrwałości w sprawowaniu największego mandatu zaufania społecznego w Polsce.

Radosław Korzeniewski

Wójt Gminy Dąbrówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.