Katar, kaszel ? Potrzebujesz recepty ? Zadzwoń przychodni | Gmina Dąbrówka

Raport zakażeń koronawirusem

Masz gorączkę, duszności, kaszel? Nie idź do przychodni. Najpierw zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 800 190 590! Bez wychodzenia z domu możesz też skonsultować się telefonicznie z przychodnią. Tu dowiesz się, co zrobić, aby otrzymać pomoc.

Ikona

Z podejrzeniem zakażenia koronawirusem nigdy nie powinniśmy się zgłaszać do lekarza rodzinnego ? zaleca główny inspektor sanitarny. Takie zalecenia wydał też Narodowy Fundusz Zdrowia. Ośrodki zdrowia muszą się do nich dostosować.
W Polsce odnotowywane są kolejne przypadki zakażeń koronawirusem. Dlatego ? z powodu pełni sezonu grypowego i prawdopodobieństwa rozprzestrzeniania się koronawirusa, lekarze rodzinni apelują do pacjentów o ograniczenie wizyt w przychodniach. Pamiętajmy, że dla naszego i innych dobra – należy się tam zgłaszać tylko w niezbędnych i uzasadnionych medycznie przypadkach.
 
Teleporady medyczne:
?ograniczają ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa,
?ułatwiają izolację osób, które mogą zarażać wirusem innych,
?rozwiewają obawy, jeśli sytuacja jest niegroźna,
?skrócą czas oczekiwania na wizyty u lekarzy.
Dzięki teleporadzie medycznej możesz otrzymać:
?zalecenia
?e-zwolnienie
?e-receptę
?Jeśli po zdalnym wywiadzie będzie taka konieczność, pacjenci otrzymają sugestię skorzystania z wizyty w placówce medycznej lub skontaktowania się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.
 
Teleporady w przychodni 
Bez wychodzenia z domu możemy skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Taką możliwość oferują placówki podstawowej opieki zdrowotnej w całej Polsce. Wystarczy zadzwonić bezpośrednio na recepcję swojej przychodni i skorzystać z telekonsultacji z dyżurującym lekarzem, który może:
?omówić wyniki badań,
?zweryfikować stan zdrowia,
?wystawić e-recpetę,
?wystawić e-zwolnienie.
Do lekarza należy decyzja, czy będzie potrzebna wizyta osobista.
Przychodnia Lekarska Świat Zdrowia „Kuligów”
Tel. 29 758 02 02
Poradnia lekarza POZ ? Dąbrówka
Tel. 29 757 80 12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.