Klub Tenisowy TOPSPIN zaprasza

? Znane dziś wszystkim zawodowe tenisistki Agnieszka i Ula Radwańskie oraz tenisista Jurek Janowicz swoje pierwsze kroki w tym sporcie stawiali w wieku 5-6 lat. Dziś odnoszą ogromne sukcesy na największych arenach światowych ? mówi Sonia Klamczyńska, prezes UKT TOPSPIN, do niedawna jeszcze zawodniczka, zapraszając dzieci na zajęcia tenisa w hali tenisowej na terenie OSiR-u w Wołominie.

Sonia Klamczynska
Sonia Klamczynska

? Za nami sezon wakacyjny, sprzyjający aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu, z czym często kojarzy się gra w tenisa. Pani zaprasza do gry w tenisa również w te chłodniejsze miesiące. Do kogo kierowana jest oferta Klubu Tenisowego TOPSPIN?

? Uczniowski Klub Sportowy TOPSPIN działa od 2009 roku. Chcemy się skupiać głównie na pracy z dziećmi, którym proponujemy zajęcia w 4-6 osobowych grupach. Nie powinny być to jednak większe grupy. Taka liczba uczestników daje bowiem możliwość pracy indywidualnej z każdym dzieckiem, ale wprowadza również elementy zabawy i rywalizacji. Jeśli rodzice widzą jednak potrzebę, by dzieci uczęszczały na zajęcia w dwuosobowej grupie i mają po temu możliwości finansowe, to także takie zajęcia są możliwe.

? W jakich godzinach prowadzicie swoje zajęcia?

? Korty mamy dostępne przez całą dobę przez siedem dni w tygodniu, gdyż znajdują się one na zadaszonym obiekcie w hali tenisowej. Nasi instruktorzy są w stanie dostosować się do potrzeb klienta.

? Kiedy można obejrzeć obiekt, zobaczyć jakie są na nim warunki?

? W najbliższą sobotę ? 7 września ? zapraszamy na Dzień Otwarty w Hali Tenisowej w Wołominie w godzinach 14.00 ? 16.00. Będzie można wziąć udział w bezpłatnych treningach dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Poznać naszych instruktorów i sprawdzić warunki w naszej hali.

? Od jakiego wieku dzieci mogą zaczynać swoją przygodę z tenisem?

? Naszym zdaniem zabawę w tenisa można zaczynać już od czterech lat. Tenisowe przedszkole ? to nasza propozycja właśnie dla tych najmłodszych ? cztero-pięciolatków. Takim dzieciom mamy do zaproponowania podczas zajęć dużo zabawy i gier, podczas których można się przekonać o predyspozycjach dziecka do uprawiania tego sportu.

? Jakie efekty dla rozwoju dziecka może przynieść gra w tenisa?

? Tenis jest formą aktywności fizycznej, która w dzisiejszych czasach jest bardzo pożądana, rozwija bowiem bardzo koordynację i sprawność ruchową, siłę, samodyscyplinę oraz umiejętność cieszenia się z sukcesów, ale i przyjmowania porażek. To również doskonała możliwość do nawiązania nowych znajomości. W klubie tenisowym przyjaźnie nawiązują dzieci, ale również i dorośli. Daje to możliwość aktywnego i miłego spędzania wolnego czasu, co w dobie komputerów i tendencji do siedzącego trybu życia jest bardzo ważne.

? Jaką kadrą instruktorów dysponujecie?

? Mamy w swoim zespole czterech stałych trenerów. Wszyscy mają uprawnienia Polskiego Związku Tenisowego i wieloletnie doświadczenie w zawodniczym tenisie. Cały czas się dokształcamy, uczestniczymy w szkoleniach i kursach,  by się rozwijać. Aktywnie współpracujemy z Polskim Związkiem Tenisowym. Uczestniczymy w ich programach, które są prowadzone zarówno w Polsce jak i w Europie.

Zatem grajmy w tenisa! Do zobaczenia na korcie!

Sonia Klamczyńska
600607095