Komedia, czyli sposób na dobrą zabawę – na rockowo

? Muzyka jest satysfakcjonująca, kiedy oprócz muzyków radość z jej słuchania czerpią także odbiorcy ? tą jakże prostą dewizą kierują się członkowie wołomińskiej formacji ?Komedia?. A jaki gatunek muzyczny prezentują? Jeśli trzeba już rozmawiać o gatunkach, by choć w części przybliżyć ich twórczość, to najlepszym określeniem będzie mieszanka alternatywnego rocka i metalu.

301_komediaJednak, jak sami mówią nie starają się trzymać w określonych ramach. – Bez względu na gatunek, muzyka powinna być interesująca dla słuchacza, powinna go zaciekawiać, a jednocześnie dawać pozytywne odczucia estetyczne. Oprócz tego bardzo staramy się jak ognia unikać pisania piosenek o niczym – mówią chłopaki z zespołu. Ich twórczość jest bardzo dojrzała jak na tak młody wiek członków.

A jak zaczęła się ich przygoda z muzyką? Początki zespołu można liczyć od 2006 roku, kiedy to dwóch przyjaciół, obecnie gitarzystów, Łukasz Gedrowicz i Adam Bober spotkali się i zdecydowali, że czas założyć zespół. Dopiero trzy lata później okazało się, że w bliskim sąsiedztwie mieszka perkusista Dawid Jankowski. Tomasz Wróblewski dołączył do zespołu niedługo po nim i objął funkcję basisty. I w takim składzie zespół gra do chwili obecnej. W zeszłym roku zespół zagrał przed Anią Wyszkoni podczas obchodów 92 rocznicy Bitwy Warszawskiej, zbierając bardzo dobre opinie od muzyków grających z Anią. Występował również w warszawskich klubach m.in. podczas przeglądu ?Fonografika Young Stage?, a także na scenie wołomińskiego Miejskiego Domu Kultury. Obecnie muzycy przygotowują się do nagrania EP-ki, planują koncerty na 2013 rok, a także pracują nad nowym materiałem, który usłyszeć będzie można już w wakacje. Usłyszeć będzie można w nim jeszcze więcej melodyjności i energii. – Każdy koncert to wyzwanie i za każdym razem staramy się dać z siebie sto procent, by sprostać oczekiwaniom publiczności. Mamy nadzieję, że z dobrym skutkiem – dodają na zakończenie muzycy zespołu Komedia.