Koniec jesieni na boiskach IV ligi

W sobotę (11 listopada) czwartoligowe zespoły zakończyły rywalizację w rundzie jesiennej. Jeśli chodzi o lokalne kluby, to zarówno Dolcan Ząbki jak i Huragan Wołomin występują w grupie mazowieckiej (północ) IV ligi. Na półmetku rozgrywek ząbkowianie uplasowali się na 9. pozycji, natomiast wołominianie na 12. miejscu.

W pierwszej połowie sezonu Huragan zdobył 14 punktów. W tym czasie zagrał w 14 spotkaniach, z których dwa zakończyły się zwycięstwem (z Błękitnymi Raciąż 2:1 oraz z Bugiem Wyszków 3:0). Wołominianie osiem razy dzielili się punktami z rywalami. Natomiast czterokrotnie doznali porażki (z MKS-em Przasnysz, Dolcanem Ząbki, Wisłą II Płock i Mławianką Mława). Bilans bramkowy Huraganu wyniósł 18-cie bramek strzelonych w stosunku do 25 straconych. Na początku sezonu (we wrześniu) nastąpiła zmiana na ławce trenerskiej tej ekipy ? Dariusza Bratkowskiego zastąpił Maciej Demich.
Po ostatnim meczu sezonu, w którym wołominanie przegrali na wyjeździe z Mławianką Mława 1:4, trener Maciej Demich powiedział: ? Jako zespół zagraliśmy dzisiaj najsłabszy mecz w defensywie i tak na gorąco nie jestem w stanie ocenić z czego wynikała ta indolencja. Na plus zaliczyłbym naszą grę ofensywną, ponieważ stworzyliśmy sobie parę dobrych okazji zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie, po których mogliśmy strzelić kilka bramek, jednak zabrakło nam trochę skuteczność.
W meczu tym Huragan zagrał w składzie: Selerski, Petasz, Zaborowski, Lendzion (46′ Jaszczak; 86′ Woźniak), Górski, Manaj (62′ Starosz), Choiński (46′ Ochman), Wielądek (46′ Figiel), Tokaj, Żmuda (57′ Pakuła), Zapaśnik. Piłkarska wiosna rozpocznie się dla futbolistów ze stadionu przy ulicy Korsaka w weekend, 24-25 marca, kiedy będą podejmowali u siebie drużynę Mazura Gostynin.
Dolcan Ząbki w połowie drogi do finiszu zgromadził 21 punktów. W 14. meczach drużyna ta 6-cio krotnie zwyciężała (z MKS-em Ciechanów 6:1, Mławianką Mława 3:0, Huraganem Wołomin 3:0, Drukarzem Warszawa 3:0, Pogonią II Siedlce 4:2, Mazovią Mińsk Mazowiecki 3:0. Trzykrotnie Dolcan zakończył mecze zdobywając jeden punkt (z: Ożarowianką Ożarów Mazowiecki, MKS-em Przasnysz i z Błękitnymi Raciąż). Ponadto ząbkowianie doznali pięciu porażek. Drużyna ta uzyskała bilans bramkowy
w stosunku 27:17.
W ostatnim jesiennym spotkaniu (11 listopada) piłkarze trenera Piotra Szczechowicza zremisowali u siebie z Błękitnymi Raciąż 1:1. W rywalizacji tej gospodarze wystawili skład: Krzyżewski, Więczek, Dadacz, Krystosiak, Wybraniec, Augustyniak, Lewandowski (82? Rohozin), Cichowski, P. Barzyc (65? Stańczyk), Kozierkiewicz (87? Jaroszewski), Nawrocki (65? Szeliga).
Pierwsze wiosenne spotkanie piłkarze ze stadionu przy ulicy Słowackiego rozegrają w weekend (17-18 marca), kiedy zmierzą się na wyjeździe z MKS-em Ciechanów.