Koniec rundy jesiennej w Futbolidze

Zakończyły się jesiennie zmagania Futboligi. Po dwóch dość wyczerpujących miesiącach, zawodnicy otrzymają sporo wolnego, bo powrót do gry planowany jest dopiero na koniec marca. Jest więc czas by wyciągnąć wnioski, a może zastanowić się nad wzmocnieniami?

Transferów nie potrzebują raczej takie ekipy jak Dar-Mar, Al-Mar czy Andromeda. Czołówka pierwszej ligi to zespoły o bardzo silnych kadrach, które gwarantują określoną jakość. Trudno też wskazać, akcje której z tych ekip stoją na wiosnę najwyżej. Liderem jest obecnie Dar-Mar, który w niedzielę pokonał 2:0 FC United, jednak nie można skreślać dwóch pozostałych ekip, dla których nic innego niż złoto nie wchodzi w grę. Przed spadkiem będą się z kolei bronić zespoły z miejsc 6-10. Tutaj najgorzej wygląda sytuacja Maliny – zespół z Wołomina ma tylko jeden punkt na koncie i aż siedem straty do bezpiecznych rejonów.

Na drugim poziomie tylko trzęsienie ziemi mogłoby odebrać awans WLSP. Co prawda w piłce nie takie cuda się zdarzały, lecz na poziomie amatorskim, raczej wykluczone, by ktoś mógł się wzmocnić lepszymi zawodnikami niż dysponuje lider i zepchnąć go z piedestału. Pozostaje więc walka o drugie miejsce, którą stoczą Promil Wola, FC Bartycka, Incognito i AS Marcova. Teoretycznie najlepszy skład z tego kwartetu ma ostatni z tych zespołów i jeśli wiosną nie będzie miał kłopotów kadrowych, to niewykluczone, że za rok o tej porze będzie już w gronie pierwszoligowców.

Źródło: UM Zielonka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.