Legia Soccer Schools w Radzyminie!

LSS2_radzymin

Już 14 kwietnia w Radzyminie, w Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida, ul. Konstytucji 3 maja 26 o godzinie 13.00 będzie miało miejsce wielkie wydarzenie! Właśnie wtedy odbędzie się tam pierwszy trening Legia Soccer Schools! Podczas treningu inauguracyjnego małych piłkarzy odwiedzi maskotka Legii – miś Kazek oraz zawodnik pierwszej drużyny Legii Warszawa!

Radzymin, to kolejny punkt na mapie Mazowsza, gdzie dzieci w wieku od 3 do 7 lat mają możliwość, rozwijać swoją sportową pasję i rozpocząć piłkarską przygodę w najbardziej znanym i utytułowanym polskim klubie jakim jest Legia Warszawa.
Projekt Piłkarskich Przedszkoli Legii Warszawa to pierwszy etap ogólnopolskiego projektu szkolenia przygotowanego i koordynowanego przez klub Legia Warszawa. Celem ogólnopolskiego programu „Legia Soccer Schools” jest zabawa poprzez sport oraz edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród dzieci poprzez promocję aktywnego stylu życia w oparciu o trening piłkarski na najwyższym możliwym poziomie. Dzięki odpowiedniej liczebności grup oraz bogatemu wyposażeniu placów treningowych, każde dziecko może liczyć na pełne wsparcie zarówno pod kątem pomocy w czasie piłkarskich zadań jak i rozwijania talentów, które drzemią w każdym małym człowieku.
Dodatkowo, klubem partnerskim piłkarskiego przedszkola Legii w Radzyminie został Mazur Radzymin, dzieci po zakończeni szkolenia w LSS Radzymin będą miały możliwość kontynuować swoją piłkarską przygodę właśnie w Mazurze.
Tak o podjętej współpracy wypowiedział się Jakub Szcześniak, partner Fundacji Legia Soccer Schools w Radzyminie
„Jesteśmy zadowoleni, że jeden z najstarszych klubów w Powiecie Wołomińskim podjął z nami współpracę. Wierzę, że wspólne przedsięwzięcia przyniosą wymierne rezultaty szkoleniowe i wizerunkowe. Naszą rolą będzie rekrutacja i zaszczepienie gry w piłkę nożną najmłodszych z Gminy Radzymin tj. przedszkolaków. Projekt Piłkarskich Przeszkoli Legii Warszawa jest największym projektem piłkarskim w Polsce dlatego podwójnie jestem zadowolony z nawiązania współpracy w Radzyminie w roku obchodów 95-lecia klubu RKS „Mazur” Radzymin w które zamierzamy się czynnie włączyć. W Radzyminie jest bardzo dużo kibiców wierzymy, że nasze wspólne działania przyciągną także naszych kibiców na stadiony. Dziękuje za zaufanie Zarządowi Klubu z Prezesem Tomaszem Wąsikiem na czele”.
Natomiast tak na temat podjętej współpracy wypowiedział sięTomasz Wąsik – Prezes Zarządu RKS „Mazur” Radzymin
„Dla naszego Klubu współpraca z LSS to wielkie wyróżnienie i nobilitacja. Jesteśmy przekonani, iż łącząc swoje długoletnie doświadczenia stworzymy niepowtarzalne warunki do rozwoju dla młodych i starszych adeptów piłki nożnej w Radzyminie. Wiele sobie obiecujemy odnośnie tej współpracy i jesteśmy głęboko przekonani, iż projekty LSS będą świetnym uzupełnieniem działalności Klubu Mazur, a także kolejnym krokiem do jego rozwoju. Tak jak wspomniał Pan Jakub, w tym roku nasz Klub obchodzi 95-lecie istnienia, więc tym bardziej cieszymy się, iż w tak szczególnym roku zawiązała się ta szczególna dla środowiska kibiców z Radzymina współpraca. Już cieszymy się na myśl o udziale LSS w naszych uroczystościach  i życiu Klubu.”

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.