Lipiec w gminie Wołomin

Lipiec w gminie Wołomin

Lato w Wołominie obfituje w rozmaite atrakcje kulturalne i sportowe, które zadowolą każdego miłośnika aktywnego spędzania czasu. Bez względu na to, czy jesteś fanem kina, muzyki, teatru, czy sportu – znajdziesz coś dla siebie! Poniżej prezentujemy harmonogram najciekawszych wydarzeń na lipiec 2024 roku, które z pewnością dostarczą mnóstwo emocji i niezapomnianych wrażeń.

Piątek, 12 lipca, godz. 19:00, Centrum Aktywności Wołomin – Stara Elektrownia, ul. Daszyńskiego 3:

Tym razem odbędzie się seans legendarnego filmu „Pół żartem, pół serio” z 1952 roku. Ta kultowa komedia w reżyserii Billy’ego Wildera to obowiązkowa pozycja dla każdego kinomana. Wstęp wolny.

Niedziela, 14 lipca, godz. 14:00, Muzeum Zofii i Wacława Nałkowskich, ul. Nałkowskiego 17:

Tego dnia czeka na mieszkańców  wyjątkowa podróż w czasie z Zofią Nałkowską. Spacer historyczny rozpocznie się o godz. 14:00, a następnie o godz. 16:00 odbędzie się recital harfowy w wykonaniu Michała Zatora. To doskonała okazja, aby poznać bliżej twórczość Nałkowskiej i cieszyć się pięknem muzyki na żywo. Wstęp wolny.

Niedziela, 14 lipca, godz. 19:00, Skwer Pawła Rozbickiego, skrzyżowanie ulic Sikorskiego i Kościelnej:

Wieczorem na skwerze Pawła Rozbickiego będą rozbrzmiewać hity musicalowe w ramach „Koncerty na skwerze”. Muzyka na żywo pod gołym niebem to doskonały sposób na zakończenie weekendu. Wstęp wolny.

Piątek, 19 lipca, godz. 19:00, Centrum Aktywności Wołomin – Stara Elektrownia, ul. Daszyńskiego 3:

Miłośnicy humoru nie mogą przegapić wieczoru stand-upowego z Bartoszem Łynarskim i Romanem Kosteleckim. Śmiech gwarantowany! Bilety w cenie 35 zł są dostępne są tutaj – link do biletów.

Niedziela, 21 lipca, godz. 13:30, Miejski Dom Kultury, sala widowiskowa, ul. Mariańska 7:

Specjalnie dla najmłodszych przygotowano spektakl „Ważne numery” przeznaczony dla dzieci powyżej 4 roku życia. Edukacyjna i zabawna forma teatralna to świetna rozrywka dla całej rodziny. Wstęp wolny.

Piątek, 26 lipca, godz. 19:00, Centrum Aktywności Wołomin – Stara Elektrownia, ul. Daszyńskiego 3:

Kolejna filmowa uczta czeka w ramach letniego kina. Tym razem film „Lot nad kukułczym gniazdem” z 1975 roku. Ten poruszający dramat z Jackiem Nicholsonem w roli głównej z pewnością przyciągnie wielu widzów. Wstęp wolny.

Niedziela, 28 lipca, godz. 15:00, Muzeum Zofii i Wacława Nałkowskich, ul. Nałkowskiego 17:

Na zakończenie miesiąca  kolejne spotkanie z historią w ramach cyklu „Z Zofią Nałkowską przez wieki”. Happening muzyczny o godz. 15:00 oraz recital fortepianowy Weroniki Chodakowskiej o godz. 16:00 to idealna okazja, aby cieszyć się pięknem muzyki i literatury. Wstęp wolny.

A może coś na sportowo?

Dla aktywnych przygotowano otwarte, bezpłatne treningi biegowe „Wakacyjne Zabiegane Środy dla każdego” oraz cotygodniowe spotkania z jogą, które odbywają się w każdą sobotę wakacji w parku Wiktoryn. Szczegóły dostępne są tutaj.

To nie wszystko!

Listę wakacyjnych zajęć przygotowanych przez gminne jednostki dla dzieci i młodzieży można sprawdzić we wpisie Wakacje 2024 w gminie Wołomin” (aktywny link do wpisu).   Na kolejne spotkania ze starymi i nowymi potyczkami podwórkowymi w każdy czwartek aż do 8 sierpnia zaprasza Fundacja Myśliciele.

Nie przegap tych wspaniałych wydarzeń! Lato w Wołominie to czas pełen radości, kultury i aktywności na świeżym powietrzu. Do zobaczenia!

Więcej informacji z Wołomina

Wołomin - zamknięcie punktu zlewnego Oczyszczalni Ścieków Krym

Wołomin – zamknięcie punktu zlewnego Oczyszczalni Ścieków Krym

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wołominie informuje, że w związku z pracami techniczno-inspekcyjnymi w dniu 23 lipca 2024r. (wtorek) punkt zlewny Oczyszczalni Ścieków [...]
0 komentarzy

Niezapomniane spotkanie z Krzysztofem Krupińskim w Wołominie

11 lipca w Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Heleny i Stefana Nasfeterów w Wołominie odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie z Krzysztofem Krupińskim – znanym [...]
0 komentarzy
Wołomin - Chwała Bohaterom Powstania Warszawskiego – Gminne Uroczystości Pamięci

Wołomin – Chwała Bohaterom Powstania Warszawskiego – Gminne Uroczystości Pamięci

1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17:00 rozpoczęła się bohaterska walka o Stolicę. Pokolenia Polaków poświęcały miłość, przyjaźń i życie, abyśmy mogli żyć [...]
0 komentarzy

Rusza modernizacja i hermetyzacja kompostowni w Starych Lipinach

Po kilku latach walki o dofinansowanie oraz intensywnych prac związanych z przygotowaniem dokumentacji projektu ruszyła dzisiaj modernizacja i hermetyzacja kompostowni w Starych Lipinach. [...]
0 komentarzy
Rusza modernizacja i hermetyzacja kompostowni w Starych Lipinach

Rusza modernizacja i hermetyzacja kompostowni w Starych Lipinach

Po kilku latach walki o dofinansowanie oraz intensywnych prac związanych z przygotowaniem dokumentacji projektu ruszyła dzisiaj modernizacja i hermetyzacja kompostowni w Starych Lipinach. [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.